Ženy znovu začínají stát fronty na banány, ne kvůli nedostatku, ale jejich pomoci při hubnutí

Nejen, že jsou chutné, jsou také skvělé pro vaše zdraví a mohou vám pomoci v boji s nadbytečnými kilogramy. Banány jsou nesmírně cenné pro zdraví hlavně kvůli vysokému obsahu draslíku a vlákniny. Navíc si je díky jejich slupce můžete vzít téměř kamkoli a pustit se do nich bez nutnosti omývání, což například u jablek nebo u hrušek není možné.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vynikající zdroj draslíku

Draslík má obrovský vliv na rovnováhu vody a elektrolytů, vyrovnává účinek sodíku a reguluje tak krevní tlak. Ovlivňuje také práci ledvin a nervového systému, zlepšuje schopnost soustředit se a myslet. Draslík také podporuje odstraňování přebytečných metabolických produktů. Srdeční palpitace, chronická únava, akné, svalové křeče a otoky mohou být příznaky nedostatku tohoto prvku. Lidé, kteří hubnou, jsou obzvláště citliví na nedostatky tohoto prvku. Banány budou skvělým způsobem, jak si je doplnit. V jednom banánu je obsaženo 9 % doporučeného denního příjmu draslíku.

Nutriční obsah banánů

Jeden středně velký banán obsahuje asi:

  • 110 kalorií,
  • draslík,
  • hořčík,
  • vitamín C,
  • vitamín B6,
  • vlákninu.

Banány jsou bez tuku. A jak je to se sacharidy? Mnoho diet se banánům vyhýbá, protože mají vysoký obsah sacharidů. Je to v pořádku? Glykemický index (GI) banánů se pohybuje od 30 do 60. Jedná se o nízký až střední GI, což znamená, že cukry se pomalu uvolňují trávicím procesem. Čím je banán zralejší, tím vyšší je jeho GI. To znamená, že lidé, kteří hubnou, by měli sáhnout po méně zralém ovoci.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Delší pocit sytosti

Banány (zejména zelené) obsahují odolný škrob a pektiny, které podporují hubnutí. Jedná se o látky klasifikované jako rozpustná vláknina. Zpomalují trávicí proces, takže se budete cítit déle plní a zabráníte přejídání. Díky obsahu rozpustné a nerozpustné vlákniny pomáhají čistit střeva. Zralé banány mohou být užitečné v boji proti zácpě.