stihlost

Zhubněte zdravě a bez hladovění. Stačí zavést drobné změny a jíst s chutí

Během pandemie mnoho z nás přibralo na váze. Zbavit se přebytečných kil nemusí být vůbec jednoduché. Hubnutí bez omezení je ovšem možné. Musíte si jen vybrat správné produkty a dodržovat několik jednoduchých pravidel. Díky tomu můžete zhubnout, a přitom nehladovět. Dnes se proto podíváme, jak můžete zhubnout, užít si štíhlou postavu, a přitom se netrápit.

Ráno si dejte vejce

Vejce mají nízký počet kalorií, ale zároveň obsahují mnoho cenných živin. Zdravé bílkoviny, vitamíny a mikroelementy podpoří vaše zdraví. Jejich nejdůležitější vlastností je, že regulují hladinu cukru v krvi. Poté, co si dáte vařené vejce, míchaná vejce na másle nebo omeletu bez mastných přísad, nepřiberete na váze, a přitom budete příjemně sytí.

Zdroj obrázku: Freepik

Nemusíte se také obávat, že vám po vejcích stoupne cholesterol. Nenasycené mastné kyseliny a lecitin, které obsahuje žloutek, jsou účinné při snižování koncentrace špatného cholesterolu (LDL) a zároveň zvyšují dobrý cholesterol (HDL). Nesmíte to pochopitelně přehánět. Jedno vejce denně úplně postačí.

Dodržujte pitný režim

Pijete-li málo, můžete pociťovat hlad, i když ho ve skutečnosti nemáte. Mezi jídly byste proto měli pít hodně čisté vody a dalších nápojů bez cukru. Vaše chuť na jídlo se tím sníží. Vyzkoušejte také zázvorový čaj. Je také známý antivirovými vlastnostmi a pomáhá hubnout. Obsahuje gingerol, který urychluje metabolismus, zlepšuje trávení a potlačuje chuť k jídlu. Pít můžete klidně i dva nebo tři šálky denně. Dát si ho můžete i studený s kostkami ledu.

Zdroj obrázku: Freepik

Snažte se jíst pomalu

Každé sousto byste měli důkladně žvýkat. Užívejte si své jídlo pomalu. Důkladné a pomalé žvýkání zlepšuje vstřebávání cenných složek. Navíc budete mnohem lépe vědět, kdy jste plní, a nepřejíte se. Naplánujte si čas na jídlo a udělejte si prostor na to, abyste se mohli v klidu najíst. Bez toho se vám bude hubnout velmi těžko. Navíc si svůj pokrm nikdy nevychutnáte.

Zdroj: https://whitecoattrainer.com/blog/lose-weight-without-starving