Hubnuti1

Zhubnout lze i bez přísných diet. Jednoduše jezte vše, co vám chutná

Pokud si přejete zhubnout, možná se mylně domníváte, že se vám to podaří pouze dodržováním striktních diet, na které se necítíte, a proto se vzdáváte ještě před začátkem. Takovým mylným domněnkám dejte stopku. Faktem je, že tyto přísné diety budou mít rychlý účinek, ale až se jednou opět vrátíte k normální stravě, všechna kila vám opět naskáčou zpátky. Proto raději nechte být všechny ty nesmyslné pokusy o zhubnutí a vezměte to pořádně do svých rukou pomocí těchto pár jednoduchých rad.

Zdroj obrázku: Freepik

Začněte hned

Pokud dojdete zjištění, že byste rádi zhubli, neřešte, kdy začnete, a jděte do toho okamžitě. Pokud to necháte na zítra nebo třeba až na jaro, protože do léta je ještě času dost, budete to neustále oddalovat a výsledek bude ten, že do léta zhubnout nestihnete, ani do příštího, a dokonce ani do přespříštího. Pokud se tedy chystáte zhubnout, je nutné začít TEĎ. Jestli chcete zhubnout rychle, nejúčinnější je kombinace správné stravy a cvičení. Je možné zhubnout i pomocí stravy bez cvičení, ale bude to trvat mnohem déle a vaše tělo si nebude tvořit svaly, které zpevní vaši postavu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jezte všechno, ale s mírou

Velmi důležité je, abyste pochopili, že můžete jíst úplně všechno, a to i včetně těch nejméně zdravých pokrmů. Je ale důležité, abyste se nepřejídali, jedli pravidelně, a to ideálně pětkrát denně, a aby byla vaše strava vyvážená. Můžete si dát i nezdravé pokrmy a nápoje, ale myslete na to, že by měly být v malém množství, prostě pro chuť. Když si dáte jednu točenou zmrzlinu, je to v pořádku, když přijdete domů a vyndáte z mrazáku ještě nanuk nebo z lednice čokoládový dort, to už kila dolů nepůjdou. Zároveň se ale také nenuťte do pokrmů, které vám nechutnají, jezte jen to, co vám udělá dobře.

Nezapomínejte ani pravidelně cvičit. Pravidelně znamená nejlépe každý den. Nemusíte podávat žádné vrcholové výkony ani se potit několik hodin. Vyberte si takový sport, který vám bude příjemný. Bohatě postačí i svižná chůze 20 minut denně.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/26-evidence-based-weight-loss-tips