Zhubnout může každý. Stačí mít pevnou vůli a dodržet několik jednoduchých zásad

Přibrali jste během pandemie koronaviru několik kilogramů? Nemusíte hladovět, abyste nabrané kilogramy zase shodili zpátky. Musíte si ale vybírat takové produkty, které jsou zdravé pro vaše tělo a zároveň vám dodají veškeré živiny, které potřebujete. Stačí pak jen dodržovat několik pravidel.

Ke snídani si dejte vejce, která zaženou hlad

Vejce mají nízký obsah kalorií a vašemu tělu poskytnou živiny, které potřebuje. Vitaminy, bílkoviny ale také další minerály. Vejce regulují hladinu cukru v krvi a díky tomu nebudete mít brzo po snídani hlad. Můžete si udělat jak vejce míchaná, tak je připravit jiným způsobem. Můžete je doplnit nejen o zeleninu nebo bylinky, ale také o kvalitní šunku.

Pokud příliš málo pijete, nemůžete se divit, že váha nejde dolů. Pravidelný pitný režim je velmi důležitý nejen při hubnutí, ale celkově pokud se chcete dostat do pohody. Vypít byste měli dva litry čisté vody denně. Nepočítají se kávy ani džusy. Můžete vyzkoušet také zázvorový čaj, který je nejen chutný, ale také podpoří hubnutí. Zrychluje metabolismus a potlačujte chuť k jídlu, takže po něm nebudete vymetat ledničku.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud vás doženou chutě, dejte si mandle

Každý má občas na něco chuť. Pokud to přepadne i vás, můžete si místo sladkostí dopřát například mandle. Jsou velmi tučné, zároveň ale neobsahují žádné jednoduché cukry, a proto jsou vhodné do dietního plánu. Jsou plné vlákniny a lehce stravitelné, což znamená, že vás po nich nebude bolet břicho, a umí také regulovat hladinu cukru v krvi.

Koření je v našem životě velmi důležité. Bez toho bychom neměli pokrmy tak dobré. Některé dokonce pomůže s hubnutím, jako je skořice, která má vysoký obsah vlákniny, nebo pepř, který můžete přidat nejen do jídla, ale také do sklenice čisté vody. Takový nápoj pijte ráno na lačný žaludek.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/324836