„Jak si někdo může kupovat vlastní lyžařské vybavení,“ divím se ve ski areálech. Je to ztráta času i peněz

Je to nákladné, přesto lyžovat jezdíme. Pokaždé když vidím nacpané ski areály si říkám, že lidi peníze stále ještě mají, protože zrovna tahle kratochvíle je jednou z těch, kterou bychom v době nouze určitě mohli oželit. I já si někdy říkám, že s lyžováním přestanu. Ale potom napadne sníh a už to pomalu ale jistě začíná. Každou zimu to na mě dolehne jako lavina – ta chuť dostat se na svah. A tak jako mnozí Češi, co mají lyžování v krvi, se vydávám za sněhem, ať už je kousek za rohem nebo křížem krážem po Evropě.

„Budete zpracovávat témata domácnosti, vaření a úklidu,“ znělo zadání. Jako feministku mě škatulkování uráží

Peníze docházely a já potřebovala brigádu. Možností bylo hodně, ale já chtěla nějakou, kde je možné pracovat z domu a mít flexibilní pracovní dobu. Přece jenom, zvládnout studium a koníčky dá zabrat, takže klasické “osmičky“ nepřicházely v úvahu. Nějakou dobu jsem brouzdala po internetu a snažila se najít něco, co by mi sedlo. A pak jsem narazila na tuhle nabídku: “Redaktor/ka pro lifestyle magazín“. Zní to dobře, říkala jsem si. Psaní mám ráda, a zvlášť když je to něco kreativního a dá se to líčit tak, jak to cítím a vidím.

Lucie: Hledala jsem si práci na doma. Kromě podvodů a nesmyslů i práce jen pro dospělé

Tak jsem se nedávno pustila do hledání nějaké práce, co bych mohla dělat z domova, když jsem na mateřské. Chtěla jsem nějaký jednoduchý přivýdělek, kde bych mohla být “pánem svého času“. Myslela jsem si, že by to mohlo být fajn způsob, jak si trochu přivydělat a zároveň být doma s malým. No, ale realita byla trochu jiná, než jsem čekala. Začala jsem procházet inzeráty a odpovídat na ně. Bylo jich hodně, ale co jsem zjišťovala, tak většina nabídek byla buď podřadná práce za směšné peníze nebo přímo podvody.

Béžové a hnědé kabelky – žhavý trend pro sezónu 2023/24!

Bez kabelky si žádná žena neumí představit život. Je to ta nezbytná součást outfitu, která nejenom dodává styl, ale také je neuvěřitelně praktická. A jakou vybrat v sezoně 2023/2024? Trend je zcela jasný. Je to hnědá kabelka, bez které se dnes neobejde žádná žena. Proč? A jak vybrat tu pravou? Hnědá je správná volba Béžové a hnědé kabelky jsou trendy z několika důvodů. Za prvé, jejich neutrální barvy se snadno kombinují s různými outfity a styly, což je činí univerzálním doplňkem. Béžová a hnědá barva také působí elegantně a sofistikovaně, což je vhodné pro formální i neformální příležitosti.

Michaela: Kávu uvařím doma a nalévám ji do hrnku z kavárny. Nechci před ostatními vypadat trapně

Běžte se někdy projít ven do centra většího města, kde jsou rozesety pobočky známých kaváren. Každý druhý člověk na ulici má v ruce hrnek z nějaké této kavárny. A ve firmě, kde pracuju, je to úplně stejné. Každé ráno přijdou kolegyně s kávou z té velké známé kavárny, jako by to bylo nějaké nepsané pravidlo. Já jsem to taky chvíli dělala, ale pak jsem si spočítala, kolik mě to stojí. Až se mi protáčely panenky.  Tak jsem se rozhodla pro malý trik. Koupila jsem si znovupoužitelný hrnek s logem té slavné kavárny.

Osvojte si techniku asertivity a zlepšete své vyjednávací schopnosti

Asertivita je klíčovou dovedností, která může být užitečná v mnoha situacích, včetně situací, kdy je třeba vyjednávat o ceně nebo požádat o slevu. Mnoho lidí se cítí nepříjemně nebo dokonce stydí, když mají požádat o slevu, obávají se odmítnutí nebo nesouhlasu. Přestože je to běžný pocit, s několika technikami asertivity můžete tyto rozpaky překonat a zlepšit své vyjednávací schopnosti. Zde je několik technik, které vám pomohou stát se asertivnějšími při žádosti o slevy. 1. Příprava a výzkum Předtím, než začnete vyjednávat o ceně, informujte se.

Běhání může změnit váš život k lepšímu

Jak se dny stávají kratšími a teploty začínají klesat, mnoho lidí se obracejí k vnitřním aktivitám, přehlížejíce příležitosti, které podzim nabízí pro udržení zdraví a vitality. Běhání je jednou z nejlepších aktivit, která vás může provázet těmito měsíci plnými změn, a dokonce může mít pozitivní vliv na celkovou kvalitu vašeho života. V tomto článku prozkoumáme, proč je běhání během podzimních měsíců tak přínosné a jak může vést ke zlepšení vašeho zdraví a vitality. Přínosy běhání pro fyzické zdraví 1. Zlepšení kardiovaskulárního systému: Běhání je vynikající kardiovaskulární cvičení, které posiluje srdce a zlepšuje cirkulaci krve.