Naučte se připravit zázvorový čaj který zahřeje, ale i uzdraví

Podzim je tady a není nic lepšího než si chladné deštivé dny zpříjemnit horkým zázvorovým nápojem. Ten dokáže nejen zahřát, ale má i jiné kvality. Především léčí řadu nemocí a tělu mnohonásobně prospívá. Jakkoliv se příprava tohoto čaje může zdát jednoduchá, toho správného „zázvoráku“ dosáhnete jen smícháním několika ingrediencí. Až ho pak vyzkoušíte, rozhodně nebudete litovat.

Zázvor jako dokonalý detoxikant

Zázvor má pro naše tělo širokou škálu výhod, protože pomáhá trávicímu systému, posiluje imunitní systém, pomáhá čistit játra, zmírňuje bolesti kloubů, zahání infekce, kardiovaskulární choroby a mnoho dalšího. Chcete-li ale získat ze zázvoru maximální užitek, musíte jej konzumovat ve formě speciálního nápoje s více kvalitami.

Užívat ho lze více způsoby

V dnešní době je již dobře známo, že zázvor obsahuje velké množství antioxidantů, které zvyšují imunitu snížením stresu. Zázvor zároveň nemusíte jen pít, můžete jej i inhalovat, čímž vyřešíte třeba problém s ucpáním nosu. Opatrní byste ale měli se zázvorem být, pokud jste například těhotná nebo trpíte onemocněním krve. Pokud tedy chcete užívat tento nápoj pravidelně, nejprve se poraďte se svým lékařem.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Návod je jednoduchý

Není pak už nic lehčího, než nakoupit pár surovin a ty správně promíchat. Potom si už stačí jen během dne dopřát chvilku klidu a vychutnat si tento čaj naplno. Jak na jeho přípravu?

Ingredience:

– ¼ čajové lžičky mletého zázvoru
– ¼ lžičky mleté ​​kurkumy
– 1 sklenice vody
– kokosové mléko
– med v bio kvalitě

Postup:

Vodu v kastrolu přiveďte k varu. Následně přidejte zázvor a kurkumu a nechejte vařit 10 minut. Nakonec přilijte kokosové mléko a přefiltrujte. Doslaďte medem podle chuti. Následně nápoj nalijte do svého oblíbeného šálku a vychutnejte si jeho výtečnou chuť.