umbrella-rain

Zjistila, že není důvod utrácet za impregnované oblečení. Svým trikem vylepší i to nejobyčejnější

Kdo se rád pohybuje v přírodě, ten dobře ví, že ho déšť může potkat v podstatě znenadání. Proto je dobré mít oblečení, které nepromokne. Které dokáže vodu doslova odpudit, díky čemuž lze být delší dobu v suchu. Mnoho lidí proto vybírá takové oblečení, ale i výbavu, která je z materiálů, které jsou impregnované a které mají své vlastnosti už z výroby. Ale stačí se na několik z nich podívat a je jasné, že to není nic levného.

Drahé nepromokavé oblečení odrazuje od koupě

Stačí se projít po jakémkoliv obchodě a na první pohled je jasné, že za oblečení, které je nepromokavé, zaplatíme nemalé peníze. Často je to proto, že je vyrobeno ze speciálních látek, nebo speciálně impregnováno. Ne každý má ale tolik peněz, aby si něco takového mohl dovolit. Zvláště v případě, že se jedná o zboží prestižních značek, což se na ceně podepisuje ještě více.

Zdroj obrázku: Freepik

Nestačilo by to obyčejné?

Mnoho lidí si pochopitelně položí otázku, zda by nakonec nestačilo obyčejné oblečení. Kdo tento dotaz položí prodavači, dočká se samozřejmě odpovědi v tom smyslu, že takové oblečení nestačí. To proto, že cílem prodavače je prodat za co nejvyšší cenu. Realita je ale trochu jiná, protože i s obyčejným oblečením si můžeme vystačit. Řada lidí totiž zná trik, jak si ho vylepšit tak, aby mělo požadované vlastnosti, a i když za normálních okolností promokne, tak se dá vylepšit způsobem, který z něho udělá často i srovnatelnou náhradu toho nepromokavého.

Stačí impregnovat

Mnoho lidí už zjistilo, že drahé nepromokavé oblečení nemusí vždy kupovat. Že cesta, díky které se dosáhne nepromokavosti, je mnohem jednodušší. Na trhu totiž existuje celá řada přípravků, které jsou určené na impregnaci. Jejich výhodou je jak snadné použití, tak i nízká cena, stejně jako dobrá účinnost. Proto mnoho lidí sáhne po oblečení, které vyhovuje cenou i vzhledem a následně z něho doma udělají přesně takové, které do přírody potřebují. Za pár korun a jednoduše.

Zdroj: Life Hacks