Close Up Male Hand Pressing Button Air Purifier Indoor Air Purifier With Digital Monitor

Zjistila, že osvěžovače vzduchu stojí majlant. Tak vymyslela metodu, která ji vyjde na pár haléřů

Kdo chce mít doma příjemnou vůni, poohlíží se po různých osvěžovačích. Po prvních pár pohledech na cenu je ale jasné, že tento doplněk je v řadě případů celkem drahý. Proto ho ne každý nakonec koupí. Ti co nechtějí zbytečně utrácet své peníze, začnou přemýšlet nad tím, zda neexistuje nějaká cenově přijatelná alternativa. Ta se samozřejmě nabízí, ať v podobě difuzérů, nebo vonných svíček. Je tu ale ještě jedna, originální metoda. A stojí pár haléřů.

Osvěžovač z věcí, které má každý doma

Vyrobit si jednoduchý osvěžovač není nic složitého a postačí k tomu věci, které má každý doma. Jako základ se použije standardní ventilátor, který během léta jistě používá každý, kdo ve svém domově nemá klimatizaci. Dále dobře poslouží vlhčený ubrousek. A to buď parfemovaný, s libovolnou vůní, nebo i bez parfemace. Alternativou k vlhčenému ubrousku může být také jakýkoliv kus nepoužívané, ale dostatečně pevné látky. A není třeba hledat jakékoliv složitosti, jelikož tou látkou může být i něco tak obyčejného a běžného, jako je kapesník.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud navoněný není, je třeba to udělat svépomocí. Vhod mohou přijít různé esenciální oleje, které je možné koupit, ale také snadno vyrobit. Třeba z ovoce, nebo různého koření. Fantazii se zde meze nekladou. A použití je také hračka, protože daný olej stačí na vlhčený ubrousek jenom nakapat. V množství, jaké preferujete. Pro začátek doporučujeme spíše méně, na vyzkoušení.

Správně umístit a zapnout

Vše je připraveno a podomácku nachystaný osvěžovač je potřeba už jenom zkompletovat. A to tak, že se vlhčený ubrousek s vůní umístí na ochrannou mřížku jakéhokoliv ventilátoru. Důležité je ho pěvně přidělat, aby neodlétl. Když je na svém místě, stačí ventilátor zapnout na nejnižší rychlost. V tu chvíli začne vzduch proudit přes ubrousek s parfemací a tak do prostoru šířit příjemnou vůni. A to vše v podstatě za pár haléřů.

Zdroj: Life Hacks