Large Intestine In Human Body

Zklidnit trávení po těžkém jídle pomohou přírodní prostředky, které běžně máme v kuchyni

Pokud máte problémy s trávením, můžete si pomoci několika triky, kterými si nejen ulevíte od zácpy, ale také nastartujete metabolismus. Přírodní metody zabírají už na malé děti, které trápí bolavé břicho. Proto se nemusíte ničeho bát, přinejhorším můžete použít léky z lékárny, které jsou ale dražší.

Jestli máte problémy s trávením, zkuste obyčejný kmín

Těžké pocity v břiše můžete mít po smaženém nebo jinak upraveném jídle. Pokud si ho navíc dáte večer, bude se vám těžko usínat. Můžete si pomoci například kmínem, který můžete ihned po jídle žvýkat. Je to bylina, která má několik účinných látek, díky kterým budete lépe trávit. Také zabrání bolestem břicha, které mohou dojít až ke křečím.

Zdroj obrázku: Freepik

Kmín může pomoci také proti pálení žáhy, stačí zalít lžičku kmínu vroucí vodou, nechat dvacet minut louhovat, nakonec promíchejte a vypijte. Můžete si kmín namočit do vody a žvýkat celé kousky. Jedlá soda pomůže proti refluxu, který může trápit spoustu lidí. Pokud rozpustíte jedlou sodu v půl hrnku mátového čaje, neutralizuje žaludeční kyseliny a přinese rychlou úlevu. Můžete přidat ještě lžičku citronové šťávy, která vyčistí játra. Koktejl pijte vždy po menších doušcích.

Pomoci může také lékořice

Lékořice je pro mnohé oblíbená pochoutka, o které možná nevíte, že může pomoci proti bolestem žaludku. Obsahuje totiž látky zvané prostaglandiny. Ty urychlují trávení tím, že regulují produkci hlenu, navíc díky lékořici stimulujete činnost jater, která bývají našimi jídelníčky značně otrávená.

Zdroj obrázku: Freepik

Stačí nasypat půl lžičky kořene lékořice do sklenice studené vody, zahřejte 5 minut, poté 15 minut nechte ležet, přeceďte a pijte, pokud máte zdravotní problémy nebo jste se přejedli a máte bolavé břicho. Jestliže vám nepomůže žádný z tipů, můžete si zajít k lékaři, který předepíše správné léky, aby se vám ulevilo.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/ways-to-improve-digestion