Nocni Vyjidani Lednice2

Zkroťte neustálou chuť k jídlu zdravou svačinkou a snadnými cviky

Přejídání a zvýšená chuť k jídlu vede k mnoha negativním aspektům života, včetně vysokého krevního tlaku, cukrovky, kardiovaskulárních onemocnění nebo obezity. Naštěstí existují skvělé a jednoduché tipy, které vám pomohou kontrolovat vaši chuť k jídlu.

Stopové prvky i brazilské ořechy

Chrom je minerál, který se nachází v lidském těle ve velmi malém množství. To ale nemění nic na skutečnosti, že snižuje chuť na sladké. Pokud ho chcete doplnit a zároveň zmírnit své chutě, dejte si jablko, půl šálku perlového ječmene, pohanky nebo klasického ječmene, 2–3 lžíce ovesných vloček, 2 plátky celozrnného chleba, vejce, hovězí steak ze svíčkové, 150 g mořské ryby, talíř hrachové polévky nebo malou brokolici. Jedná se o skvělé zdroje chromu pro vaše tělo.

Zdroj obrázku: Freepik

Brazilské ořechy jsou dnes velmi populární. Jsou kalorické, takže vás příjemně zasytí. Denně můžete sníst až 9 kusů. Mnohem lepší jsou přitom nesolené. Připravte si tři malé sáčky se třemi ořechy. Ujistěte se, že je vždy máte u sebe. Jakmile pocítíte hlad, sáhněte po jednom ze sáčků. Dobře je rozkousejte a snažte se je podržet v ústech co nejdéle. Uvidíte, že budete krásně sytí, i když sníte jen pár kousků.

Vyzkoušejte masáž uší nebo kávu s mlékem

Zní to zábavně? Ano. Myslete ovšem na to, že často zajídáme své problémy. Pokud chcete zmírnit napětí a stres, masírujte si uši. Pomocí dvou prstů uchopte chrupavku v horní části ušního boltce a chvíli ji stiskněte. Tento postup opakujte několikrát denně. Zní to sice podivně, ale uvidíte, že vás to příjemně uvolní. Pro stejné účely můžete zkusit také dechová cvičení, meditaci nebo jógu.

Zdroj obrázku: Freepik

Káva s mlékem je nejen chutná, ale zůstává v žaludku po dlouhou dobu. Její trávení totiž trvá několik hodin. Díky tomu po vypití kávy nebudete mít po poměrně dlouhou dobu hlad. A když nebudete jíst, nebudete přibírat. Jedná se o to, že proteiny obsažené v kávě se v těle těžko rozkládají. Dávejte si ale pozor, protože pokud budete pít kávu a mléko odděleně, tento trik nebude fungovat tak dobře, jako když si skutečně uděláte kávu s mlékem!

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/18-ways-reduce-hunger-appetite