Zkušené hospodyňky znají jednoduchý prostředek, který se postará o čistotu celého domova

Když je čas na úklid a čištění, pomáhá nám nespočet čisticích prostředků, které jsou vhodné na různé typy povrchů. Chemické přípravky ale obsahují toxické látky, které negativně ovlivňují lidské zdraví. Náš imunitní systém kvůli tomu může být oslabený a následovat mohou alergie nebo záněty.

Použijte domácí prostředky, které usnadní čištění a navíc neohrožují zdraví

Aby byl byt nebo dům bezpečným místem pro žití, je nutné používat prostředky, které neničí životní prostředí. Je k tomu ideální jedlá soda, která je nejen levná a dostupná, ale také ekologická. Sodu používáme hlavně jako potravinářský výrobek vhodný na pečení dezertů.

Zdroj obrázku: Freepik

Dokonale se ale hodí na neutralizaci nepříjemných pachů, osvěží povrchy a také se její pomocí zbavíte odolných skvrn. Pomůže vám zbavit se vodního kamene, stejně jako je účinná na bělení látek nebo čištění ucpaného potrubí. Jedlá soda se hodí také na další činnosti v domácnosti.

Soda je levná a účinná, stačí si připravit správnou směs

Připravte si pastu z jedné lžičky jedlé sody, kterou smíchejte s trochou vody, abyste získali hustou pastu. Poté ji naneste na vlhkou houbu a použijte ji k čištění špinavých povrchů. Následně otřete čistou houbou nebo hadříkem. V případě mikrovlnné trouby nebo klasické trouby můžete pastu nechat působit až 15 minut, poté nečistoty vydrhnout a troubu otřít. Soda si poradí také se spáleninami na sporáku.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlou sodu můžete použít také na spálené nádobí nebo žehličku. V kombinaci s vodou nebo octem dokáže zázraky. Soda absorbuje pachy, hodí se do skříní, pod umyvadlo nebo do kufru. Dobře vyčistí také ledničku. Pokud se chystáte na čištění koberců, pomůže vám ho osvěžit jedlá soda. Stačí ji jen nasypat na koberec, nechat pár hodin působit a poté vysát. Stejným způsobem můžete osvěžit i pohovky nebo matrace, ale nejdříve ji vyzkoušejte na malém kousku textilie, aby ji nezničila.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/cleaning-with-baking-soda/