Closeup Shot Person Thinking Buying Selling House

Náklady na energie sníží několik jednoduchých kroků

Přicházející zima naplňuje mnoho lidí strachem, hlavně pokud jde o finanční prostředky. Neustálé zvyšování cen za elektřinu a teplo nutí všechny z nás přemýšlet o tom, jak co nejvíce ušetřit. Naštěstí existuje několik triků, díky kterým můžete hodně ušetřit.

Příprava na zimu

Chcete-li ušetřit, musíte na zimu myslet už předtím, než udeří v plné síle. Měli byste začít tím, že zkontrolujete těsnění na oknech, zda se zavírají správně. Potom vám teplo nebude utíkat přes netěsná okna. Stejný princip platí i pro dveře. Moderní plastová okna jsou většinou vybavena mechanismem s letním a zimním režimem. Jednoduše je na začátku zimy přehoďte na zimní režim.

Pokud jde o topení, nevypínejte radiátory úplně a poté se je nesnažte rychle vytopit naplno. Během dne by teplota v bytě měla mít 17-20 stupňů. Tyto hranice nepřekračujete, pokud pojedete s teplotou níže, může vám vzniknout větší riziko plísní, a při vyšší teplotě budete mít suchý vzduch, který neprospívá vašim pokojovým květinám ani vám.

close-up-woman-sitting-near-heater (1)
Zdroj obrázku: Freepik

Šetření vody

Pokud jde o šetření vody, stále zde platí jednoduchá pravidla, která bychom měli všichni znát, jako například vypínání vody při čištění zubů nebo mydlení rukou. Také vaším účtem pomůže, pokud si místo koupele zvolíte sprchu. Na středně velkou vanu minete až 150 litrů vody a při sprchování minete průměrně 15 litrů vody.

Stejně jako při kontrole těsnění oken zkontrolujte i váš vodní systém v domě. Unikající voda může velmi ohrozit vaši peněženku. Největší položky na našich účtech stále představují potraviny. I v tomto směru můžete velmi ušetřit. Důležité je nakupovat tolik, kolik opravdu sníte. Zbytečným vyhazováním potravin utratíte spoustu peněz. Můžete vyzkoušet například nakupovat v pondělí, kdy mnoho obchodů nabízí zlevněné zboží po víkendu.

Zdroj: https://www.cnet.com/home/energy-and-utilities/8-easy-and-free-ways-to-save-money-on-your-gas-electric-and-water-bills/