Portrait Happy Satisfied Girl With Make Up

Zlepšete svou finanční situaci jednoduchými kroky

Začátek podzimu je ideální období pro změnu v rozpočtu. Přichází chladnější čas v roce, kdy nebudete tolik času trávit na večírcích a festivalech. Máte proto konečně možnost něco ušetřit a zlepšit svou finanční situaci. Dáme vám hned pět tipů, podle kterých můžete zlepšit svůj rozpočet na začátku podzimu a připravit se na další roční období.

Udělejte si plán pro něco, co již dlouho odkládáte

Každý z nás něco neustále odkládá, protože na to není čas. Teď, když teploty venku klesají, pro to máte skvělou příležitost. Ujasněte si, na co se na podzim chcete soustředit, a udělejte si podle toho jasný plán. Toho se budete držet následující tři měsíce a možná ještě déle.

Kontrola pojištění

Ceny pojištění se nyní hodně změnily. Projděte si, co všechno platíte a kdy budete platit další pojistku. Podívejte se také ve srovnávači, jestli byste za danou pojistku (a plnění pojistky) nemohli platit méně u jiné bankovní společnosti. Můžete tím hodně ušetřit.

Zdroj obrázku: Freepik

Držte se svých dlouhodobých finančních cílů

Inflace děsí každého z nás. Měli byste mít v záloze dlouhodobý finanční (investiční) plán, kterého se budete držet. Tím se připravíte na dobré i špatné časy. Sledujte, jak se budou časem měnit vaše investice a zda není dobrý čas na to, abyste se pustili do dalšího investování.

Najděte řešení pro všechny dluhy

Zbavit se dluhů je prvním krokem k finanční stabilitě. Projděte si všechno, za co dlužíte. A najděte strategii, která vám to pomůže brzy splatit. Špatné (krátkodobé) dluhy splaťte jako první, protože hypotéku nemusíte tolik řešit. Hlavně se zbavte položek, které jsou v rozpočtu zatěžující.

Podívejte se na trh nemovitostí

Koupě domu nebo bytu není malá investice a mohou vás odrazovat vysoké úroky. Z dlouhodobého hlediska se vám to jistě vyplatí. Musíte jen najít správnou nemovitost. Podívat se můžete také na investiční nemovitosti, které by mohly být zajímavým pasivním příjmem do vašeho rozpočtu.

Zdroj: https://www.experian.com/blogs/ask-experian/ways-to-improve-your-financial-health/