Zlozvyky, díky kterým zestárnete mnohem rychleji

By: David Schiersner

Každá z nás má nějaký ten zlozvyk, kterým si však škodí a ubližuje. Které jsou ty, po nichž zestárneme?

Jsou to věci, které mnohdy děláme zcela běžně a vůbec si neuvědomujeme, jak moc nám toto může škodit. Tvorba kolagenu se začíná u žen snižovat velmi brzy a to již ve dvaceti letech. Již v tomto věku se zpomaluje proces obnovy kožních buněk.

Pleti rozhodně neprospívá solárium, které nás v jednu chvíli určitě udělá zajímavou a žádoucí, ale po pár letech také vrásčitou a neatraktivní.

Krásu z naší tváře ale také ubírá kouření, stres, deprese, nevyspalost a alkohol. Toto jsou však věci, které si uvědomuje. Jsou tu ale takové, které přehlížíme, protože nad nimi vůbec nepřemýšlíme.

Víte, že rozhodně není vhodné usínat s make-upem? A kolik z nás s ním skutečně usne a odlíčí se až po probuzení? Tímto si ale neuvěřitelně škodíte. Pleť musí být večer čistá a musí přijímat látky, které jí dáme použitím nočního krému.

Nejhorší snad, co můžete udělat je to, že si na pleť ráno bez odlíčení nanesete make-up znovu a stejně zlé je nanést řasenku na neodlíčené oči. Potom rozhodně nečekejte, že budete vypadat půvabně a sexy, ale spíše jako šmudla, která vůbec neví, že make-upem je třeba si pomáhat a nikoliv si jím škodit. Večer se tedy odličte, naneste na pleť noční péči, kterou ráno smyjte, naneste péči denní a potom se teprve naličte.

Co je dále nevhodné, je usínání na břiše. Pokud totiž zaboříte svůj obličej do polštáře, neumožňujete pleti dostatečně dýchat. To je věc, kterou si jen málokterá z nás uvědomuje.

Pleti ale také škodí to, pokud ji čistíte příliš horlivě. Všeho moc škodí, a proto není vhodné pleť čistit nadmíru. Nevhodné je také používat mnoho přípravků od různých značek. Nejlepší je mít většinu přípravků jedné značky a ty vzájemně kombinovat, protože v každém produktu je obsaženo přesně to, čím potom dalším produktem jedné značky doplníte ostatní potřebné složky.