Zlozvyky, díky kterým zestárnete mnohem rychleji

By: David Schiersner

Každá z nás má nějaký ten zlozvyk, kterým si však škodí a ubližuje. Které jsou ty, po nichž zestárneme?

Jsou to věci, které mnohdy děláme zcela běžně a vůbec si neuvědomujeme, jak moc nám toto může škodit. Tvorba kolagenu se začíná u žen snižovat velmi brzy a to již ve dvaceti letech. Již v tomto věku se zpomaluje proces obnovy kožních buněk.

Pleti rozhodně neprospívá solárium, které nás v jednu chvíli určitě udělá zajímavou a žádoucí, ale po pár letech také vrásčitou a neatraktivní.

Krásu z naší tváře ale také ubírá kouření, stres, deprese, nevyspalost a alkohol. Toto jsou však věci, které si uvědomuje. Jsou tu ale takové, které přehlížíme, protože nad nimi vůbec nepřemýšlíme.

Víte, že rozhodně není vhodné usínat s make-upem? A kolik z nás s ním skutečně usne a odlíčí se až po probuzení? Tímto si ale neuvěřitelně škodíte. Pleť musí být večer čistá a musí přijímat látky, které jí dáme použitím nočního krému.

Nejhorší snad, co můžete udělat je to, že si na pleť ráno bez odlíčení nanesete make-up znovu a stejně zlé je nanést řasenku na neodlíčené oči. Potom rozhodně nečekejte, že budete vypadat půvabně a sexy, ale spíše jako šmudla, která vůbec neví, že make-upem je třeba si pomáhat a nikoliv si jím škodit. Večer se tedy odličte, naneste na pleť noční péči, kterou ráno smyjte, naneste péči denní a potom se teprve naličte.

Čtěte také:  Vědci vyvracejí zažité mýty o vejcích. Jsou prospěšná a nevadí ani při redukční dietě

Co je dále nevhodné, je usínání na břiše. Pokud totiž zaboříte svůj obličej do polštáře, neumožňujete pleti dostatečně dýchat. To je věc, kterou si jen málokterá z nás uvědomuje.

Pleti ale také škodí to, pokud ji čistíte příliš horlivě. Všeho moc škodí, a proto není vhodné pleť čistit nadmíru. Nevhodné je také používat mnoho přípravků od různých značek. Nejlepší je mít většinu přípravků jedné značky a ty vzájemně kombinovat, protože v každém produktu je obsaženo přesně to, čím potom dalším produktem jedné značky doplníte ostatní potřebné složky.