Žluté skvrny od potu už vám náladu kazit nebudou. Díky snadné metodě zmizí beze stopy

Potí se úplně každý člověk. Bohužel někdo více a jiný méně. Nepříjemné je, když se v podpaží vyskytnou žluté skvrny. Tyto skvrny nejsou nic žádoucího a často jejich majiteli způsobují nedobrý pocit a stud. Stopy po potu vedou k tomu, že se oblečení zařadí do hromádky nevhodné pro další nošení. Je však možné se žlutých skvrn zbavit, a to díky použití domácích metod. Jak vyčistit žluté skvrny v podpaží?

Domácí prostředky pro odstranění žlutých skvrn

Žluté skvrny v podpaží na oblíbené košili nebo halence nemusí skončit vyhozením oblečení do koše. Existuje mnoho spolehlivých metod, které vám pomohou navrátit oděvu zašlou slávu. Tyto prostředky jistě najdete ve svém domě, což vám urychlí a usnadní práci. Nezapomeňte, že v případě bílých tkanin bude ruční praní fungovat mnohem lépe!

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda

Prvním způsobem je jedlá soda. Má mnoho využití, nejen při čištění a vaření. Jedlá soda se snadno vyrovná s odstraněním žlutých skvrn v podpaží, protože se jedná o mírně žíravou látku. Kromě toho způsobí alkalickou reakci, takže absorbuje nepříjemný zápach potu.

Příprava směsi je velmi jednoduchá: Přidejte čtyři lžíce jedlé sody do sklenice s vodou a vše důkladně promíchejte. Poté aplikujte pastu houbou na žluté skvrny v podpaží a nechte látku asi hodinu působit. Po uplynutí této doby vyperte oblečení ručně v teplé vodě s přídavkem prášku na praní bílých tkanin

Peroxid vodíku

Dalším prostředkem na našem seznamu je peroxid vodíku. Tato látka má baktericidní a bělicí účinek. Použití peroxidu je pro odstranění žlutých skvrn v podpaží velmi jednoduché. Stačí přidat dvě lžíce peroxidu do sklenice s vodou. Roztok rovnoměrně naneste na znečištěnou tkaninu a nechte půl hodiny působit. Po uplynutí této doby vyperte oblečení ručně s přidáním jemného prášku.

Zdroj: https://www.cleanipedia.com/gb/laundry/remove-sweat-stains-white-shirts.html