white-flat-plates-large-small-are-loaded-into-dishwasher

Změna nastavení horního koše myčky předejde usazování vody na hrníčcích

Bez myčky si už nikdo neumí představit život. Usnadňuje každodenní přípravu jídla, protože je čisté nádobí vždy po ruce. Stačí špinavé nádobí naskládat do jednotlivých košů nebo držáků, vložit tabletu a spustit na zvolený program. Není nic snazšího. Není, přesto mnoho lidí vůbec neví, jaké možnosti tento spotřebič umožňuje. Jedním z nejčastějších trápení je usazování vody na šálcích v horním závěsném koši. Po usušení nádobí zůstávají na povrchu fleky nebo přímo zbytky vody. Jak se zbavit tohoto problému?

Skvrny, které zůstávají

Myčka patří po pračce mezi nejoblíbenější domácí spotřebiče. Šetří čas, energie a peníze. Jen je třeba umět tento přístroj využívat na maximum. Samozřejmě je nezbytné přečíst si návod k použití, ale ani tam se nedočtete všechny vychytávky, které myčka umožňuje. S jedním z těchto triků se svěřili uživatelé v Polsku, kteří se chtěli vyvarovat ošklivých skvrn na nádobí, zejména na příborech nebo hrnečcích, které se umisťují do horního závěsného koše.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak zamezit usazování vody?

Nádobí je sice čisté, ale často zůstávají na nádobí kapky nebo malé loužičky vody, které po vysušení zanechávají matný povlak. Může se též stát, že voda steče při vytahování věcí z vrchního koše na vespod uložené nádobí, někdy dokonce vystříkne na podlahu, protože se usazuje na vodorovných plochách hrnečků či misek. Jak tedy předejít tomuto nešvaru? Změnit systém umisťování talířů, příborů a nádobí? Rozhodně není třeba měnit zaběhnutý systém.

Návod na úpravu horního koše

Mnohem snazší je upravit nastavení horního závěsného koše. U většiny myček je totiž možné zvolit dvě výškové polohy. A právě kolečka jsou klíčem onoho triku, jak zamezit usazování vody. Koš se po kolejnici vytáhne a vyjme z koleček na jedné straně. Následně se sníží výška a po kolejničce se opětovně koš vrátí nazpátek. Vznikne šikmá plošina, která nezamezí používání myčky, ale zajistí, že se voda už nikdy nebude usazovat na hrnečcích, kastrůlcích či jiných vodorovných plochách.

Zdroj: https://domesticandgeneral.tmtx.co.uk/en/topic/beko_dishwashers/adjusting_your_dishwasher_baskets.html