Změňte své špatné stravovací návyky ještě dnes! Je to snazší, než si myslíte

Lidé jsou ovlivňováni silou zvyku. Kupujeme stále stejné potraviny, vaříme podle stejných receptů a žijeme podle svých zaběhnutých rutin. Jestli je ale vaším cílem hubnutí a zdravý životní styl, musíte vystoupit ze své komfortní zóny a změnit své špatné stravovací návyky.

Nejtěžší je začátek

Problém je v tom, že člověk je pohodlný tvor, a když je na něco zvyklý, je pro něj velmi obtížné se těchto starých zvyků vzdát. Možná se bojíte představy, že budete muset přestat vařit své oblíbené recepty a jíst jen tzv. zdravá jídla bez chuti. Ale jakmile sami uvidíte, jak dobře se cítíte a jak je i zdravé jídlo chutné, máte větší šanci na úspěch. Postupem času se vaše preference změní a chuť na nezdravé jídlo zmizí.

4 snadné kroky k nápravě špatných stravovacích návyků

Řiďte se těmito 4 kroky, které vám pomohou zbavit se vašich starých návyků, díky nimž si zlepšíte kondici a podpoříte svou snahu o hubnutí.

Zdroj obrázku: Freepik

Začínejte postupně

I malé změny dokážou zlepšit vaše zdraví a vytvarovat pas. Jezte jen tehdy, když máte hlad. Svůj den začněte výživnou snídaní (žitný chléb, ovesná kaše s ovocem) a spěte alespoň 8 hodin. Snižte velikost porcí o 20 %, pijte více vody a méně sladkých nápojů. Místo majonézy a tučných dresinků začněte k ochucení jídel používat bylinky, hořčici, jogurt, ocet. Maso nesmažte, ale upečte nebo ugrilujte. Omezte alkohol na 1–2 skleničky denně.

Nakupujte uvědoměle

Jedním z prvních kroků ke změně je věnování větší pozornosti tomu, co jíte a pijete. Čtěte etikety na potravinách, sledujte výživové údaje a složení. Jakmile si více uvědomíte, co jíte, pochopíte, jak je potřeba zlepšit stravu.

Plánujte a buďte konkrétní

Naplánujte si, že každý den v práci sníte kousek ovoce, že si uděláte zásobu cereálií a že 3× týdně budete chodit na procházky. Pouhé mluvení o zdravých návycích nepomůže. Co pomůže, je přemýšlet o tom, kdy a jak to zapadne do vašeho životního stylu.

Zdroj obrázku: Freepik

Vzpomeňte si na pohyb

Nemusíte cvičit jen v posilovně. Cestou z práce vystupte o zastávku dřív, do obchodu nemusíte autem, zvládnete to i pěšky! A o víkendu místo tří epizod oblíbeného seriálu vyrazte na procházku.

Začněte hned teď!

Bez ohledu na to, jestli chcete zhubnout, nebo jen chcete do svého života zavést zdravé stravovací návyky, nečekejte s rozhodnutím až „do příštího pondělí“ nebo „na začátek příštího měsíce“. Každý okamžik je vhodný na změnu. Zejména proto, že i drobné úpravy mohou z dlouhodobého hlediska přinést obrovské výsledky! Takže začínáme?

Zdroj: https://www.eatthis.com/unhealthy-eating-habits/