beautiful-girl-with-shopping-bags-doing-shopping-mall

Žmolky nebo skvrny jsou úhlavní nepřítel každého oblečení. S pár triky bude znovu jako nové

Na vašem oblíbeném svetru se objevily žmolky nebo skvrny, které nejdou odstranit? Žmolky jsou způsobené nejen praním, ale také jinou péčí, kterou oblečení dopřáváte. Oblečení se běžně opotřebovává, a proto se velmi často objevují nejen žmolky, ale také skvrny, které není snadné vyprat. Můžete k odstranění použít domácí prostředky.

Jak docílit toho, aby svetr nežmolkovatěl?

Nový svetr můžete dát do mrazáku, abyste zajistili, že nebude žmolkovatět. Pokud máte svetr vyrobený z kašmíru nebo vlny, před nošením tento krok opakujte pokaždé. Jestli chcete z oblečení odstranit zápach, postříkejte svetr trochou vodky a nechte uschnout. Bakterie zničí alkohol obsažený ve vodce a halenky i šaty budou znovu svěže vonět.

Jestli se na vaší halence objevily skvrny, naneste na ni pěnu na holení a poté vyperte – skvrny zmizí. Odolné bývají také skvrny od rtěnky. K jejich odstranění můžete použít například lak na vlasy, který nastříkejte na látku a nechte několik minut působit. Poté potřete skvrnu a dejte oblečení do pračky. Po vyprání by oblečení mělo být čisté. Ze semišových bot dostanete skvrny například pomocí pilníku na nehty. Je to jednoduchá metoda. Z kožených bot je zase dostanete pomocí kartáčku s měkkými štětinami, který namočte do octa.

Zdroj obrázku: Freepik

Lakované boty jako nové, stejně jako brýle

Jestli máte doma lakované boty a chcete, aby byly co nejdéle jako nové, můžete je otřít vatovým tamponem, který namočte do vazelíny. Kožené boty, které mají škrábance, můžete natřít trochou hydratačního krému, který materiál obnoví. Nit na knoflíku můžete nalakovat bezbarvým lakem na nety, sice bude chvíli lepit, ale bude držet na místě, než budete mít možnost knoflík přišít.

Snadno opravíte také sluneční brýle. I tady poslouží lak na nehty, kterým můžete slepit nožičky kolem uší. Olejové skvrny jsou velmi odolné a je těžké je odstranit. Použijte k tomu prostředek na praní, protože nepoškodí halenky ani z jemných látek, a přitom odstraní skvrny.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Remove-Pilling-From-Clothing