Beautiful Woman Protective Gloves Cleaning Kitchen Table With Sponge

Zmražené kostky saponátu usnadní čištění mastného nádobí i běžný úklid

Internet a sociální média jsou studnicí nápadů a různých vychytávek, které pomohou s různými úkoly v domácnosti. Často se týkají úklidu, protože nikdo neuklízí rád, o to více, když je třeba vyčistit spálené hrnce nebo zamaštěné rošty z trouby nebo z grilu. V takové chvíli se raději každý vyhýbá kuchyni s dřezem, ve kterém čekají tyto kousky na umytí. Propříště už tomu tak být nemusí, tenhle life hack rozhodně funguje. Sami budete překvapeni, jak rychle je vše čisté.

Vychytávky lidé milují

Všimli jste si, že se na sociálních médiích vyrojil nespočet influencerů a trendsetterů, kteří ve svých videích prezentují různé domácí vychytávky? Často se týkají kuchyně a úklidu domácnosti, protože nikdo nerad tráví volný čas drhnutím linky, dřezu nebo sporáku či trouby. Nejde totiž jen o čas, ale také o peníze, které je třeba investovat do drahých přípravků nebo náčiní pro očistu. Nic z toho není nutné, stačí totiž vyzkoušet tip, který se právě šíří TikTokem.

Zdroj obrázku: Freepik

Kouzelné čisticí kostky

Jeden z uživatelů na této oblíbené sociální síti zveřejnil čištění hrnců a grilovacích roštů pomocí kouzelných kostek. Jak je možné, že jsou tak účinné? A jaké je jejich složení? Odpověď je tak jednoduchá, že většina sledujících nechce tak levnému triku uvěřit. Jedná se totiž o obyčejný saponát, který je zmražený. Kostky se mohou použít na mytí kuchyňského nádobí, silně znečištěných a mastných talířů, ale také při úklidu domácnosti.

Výroba a použití saponátových kostek

Domácí výroba kostek z běžného mycího prostředku nemůže být snazší, stačí totiž nalít potřebné množství saponátu do tvořítka na led a nechat zmrazit. Vytvořené kostky se mohou použít na čištění nádobí i špinavých povrchů bez rizika poškrábání jako u drátěnky. Saponát odstraní odolné mastné skvrny, lepidlo z nálepek z různých ploch, ale také z čalounění. Navíc nehrozí újma na skleněných plochách, plastu, dřevě ani textilu.

Zdroj: https://citymagazine.si/en/freeze-dish-detergent-and-watch-the-magic/