Známá tiktokerka prozradila trik, díky kterému bude nádobí z myčky vždy dokonale suché

Myčka nádobí je spotřebič, bez kterého už si mnoho domácností nedokáže představit existenci. Usnadňuje práci, šetří čas a navíc se snadno používá. Jedna tiktokerka se ale rozhodla upozornit své sledující, že většina lidí do ní nádobí neskládá správně. Poukázala přitom na jednoduchý způsob, jak se zbavit nepříjemného problému s hromaděním vody.

Myčky jsou stále oblíbenější

Myčky nádobí se nacházejí v mnoha domácnostech, kde se těší velkému zájmu. Mytí v myčce je dokonce levnější než mytí nádobí pod tekoucí vodou, takže šetří i peníze. Zdálo by se, že naskládat do myčky nádobí není nic složitého, ale přesto to většina lidí dělá špatně. V první řadě je důležité spotřebič nepřetěžovat a dodržovat mezery mezi nádobím, pokud má být dokonale čisté.

Tiktokerka, která se věnuje tipům pro úklid domácnosti, se rozhodla upozornit své sledující ještě na jeden detail. Prozradila, jak zamezit tomu, aby se voda hromadila v prohlubni tvořené dnem hrnečků nebo jiných podobných nádob. Řešení je velmi jednoduché, stačí jen hrnečky vložit pod správným úhlem.

Zdroj obrázku: Freepik

Hrnečky nesmí stát rovně

To, jakým způsobem jsou hrnečky v myčce uspořádané, hraje velmi důležitou roli. Obvykle se v každém zařízení ve spodním i horním koši nacházejí tzv. hřebeny, které zajišťují stabilitu nádobí. Pokud na ně ale hrnky postavíme rovně dnem vzhůru, bude se v prohlubni hromadit voda a my budete mít víc práce s jejich utíráním.

Nejlepším řešením je umístit hrnečky pod mírným úhlem a opřít je o bok koše myčky. Díky tomu odpadne nepříjemný problém a vy ušetříte čas, který byste jinak věnovali vylévání vody a dodatečnému osušování nádobí. Příspěvek se na TikToku setkal s velkým zájmem. Mnoho uživatelů přiznalo, že o této metodě neměli ani tušení a nádobí do myčky skládali špatně. Jiní byli naopak překvapení a uváděli, že takto nádobí do spotřebiče aranžují už dlouhé roky.

Zdroj: https://www.newsweek.com/woman-shocks-viewers-dishwasher-hack-viral-video-1690150