bobkovy-list1

Známé koření je po tisíciletí využíváno jako zázračný lék, jeho použití je opravdu snadné

Mezi základní koření v českých kuchyních rozhodně patří i bobkový list. Jeho skvělé účinky na lidské zdraví však sahají mnohem dál než jen k obohacení chuťových pohárků o zajímavý druh chuti. Poznejte všechny blahodárné vlastnosti tohoto koření.

Bobkový list v podstatě pochází ze světoznámého keře nebo i vzrostlého stromu zvaného vavřín. Slavné vavřínové věnce označují úspěch a vítězství, již ve starověkém Řecku znali skvělé účinky této dřeviny. U nás je známý hlavně jako bobkový list, to kvůli plodům stromu připomínající „bobky“.

Zdroj obrázku: Freepik

Účinky na lidské zdraví

Bobkové listy dokážou skvěle a rychle hojit otevřené rány nebo popáleniny na kůži. Můžete je také použít při každodenní očistě pleti, jelikož bobkový list zahání veškeré pupínky i akné. Pokud si připravíte odvar z bobkových listů, můžete jej použít také pro urychlení léčby oparu na rtu. Stačí použít vatový tampon, který namočíte do odvaru a poté nanesete na samotný opar.

Samotná koupel v odvaru z bobkového listu má schopnost uklidnit celé tělo a zmírnit bolesti kloubů či svalů. Dokáže také podpořit léčbu bronchitidy. Stačí zalít asi dvě hrsti bobkových listů třemi litry horké vody a nechat louhovat přibližně dvacet minut. Po této době odvar sceďte a nalijte do vany spolu s ostatní vodou. Koupel by měla trvat alespoň 15 minut, aby účinek koření dobře zafungoval.

Zdroj obrázku: Freepik

Účinný detox celého těla

Jestliže se chcete pustit do celkové očisty vašeho těla a vyhnat tak všechny toxiny, můžete použít bobkový list. Připravte si lahodný čaj, díky kterému pročistíte celé tělo, dodáte mu dostatek vitamínů i minerálů a vyženete z něj veškeré nežádoucí látky.

Připravte si asi lžičku sušených bobkových listů a zalijte ji sklenicí horké vody. Nechte louhovat přibližně čtvrt hodiny pod pokličkou. Poté čaj sceďte a pijte bez slazení ještě teplý. Malé doušky teplého čaje skvěle regenerují celé tělo. Tento recept opakujte třikrát denně alespoň tři dny po sobě.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-bay-leaves#1