Známé projevy nedostatku vitamínu D považují ženy za banální, přitom ukazují na problém

Vitamín D je velice důležitý pro práci imunitního systému a fungování našeho těla obecně. Získáváme jej ze syntézy cholesterolu a slunečního světla a přeměňuje jej na hormon. Jeho nedostatky jsou často naprosto ignorovány, což z dlouhodobého hlediska vede ke zdravotním problémům. Podívejte se, jaké příznaky nesmíte opomenout. Mezi základní patří:

  • únava,
  • deprese,
  • zpomalené hojení ran,
  • bolesti svalů.
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nemoci a únava

Jak už jsme řekli, vitamín D je důležitým prvkem pro imunitní systém. To zákonitě znamená, že jeho nedostatek vede k častějšímu onemocnění, protože tělo nebude dostatečně chráněné proti virům, bakteriím a dalším původcům chorob. Pokud jste v poslední době hodně nemocní a chytáte jakoukoli možnou infekci, která letí kole, mohlo by to znamenat, že trpíte nedostatkem vitamínu D.

Únava je samozřejmě dost obecný příznak, který může mít celou řadu příčin. Neustálá únava, strach, stres a úzkosti mohou mít mnoho důvodů, ale jednou z nejčastějších příčin je právě nízká hladina vitamínu D v těle. Platí to zejména z žen, které jsou citlivější na deficity a hormonální výkyvy.

Deprese

Nedostatek vitamínu D v těle může způsobit také depresi, což dokazují četné studie z celého světa. Není proto divu, že je dáván pacientům, kteří již depresí trpí. Jedná se o jedno z opatření, která mají pomoci při její léčbě. K vyléčení pochopitelně potřebujete mnohem více, než jen vitamín D, ale s procesem léčby může tento vitamín v podobě doplňku stravy hodně pomoci.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Dlouhé hojení a bolesti svalů

Vitamín D je zodpovědný za regeneraci těla a boj proti zánětu a bakteriím. Jeho nedostatky se často projevují v podobě dlouhého hojení ran. Při nedostatku se nová pokožka tvoří pomaleji a rány zůstávají déle otevřené. Často se objevují také bolesti svalů. Jediná dávka vitamínu D může snížit silné bolesti svalů až o 57 procent!