Rolled Up Toilet Paper Isolated White Background

Znovupoužitelný toaletní papír je jednou z cest, jak šetřit přírodu i peněženku

Znovupoužitelný toaletní papír je tématem, na které se názory poměrně rapidně liší. Někdo je pro a věří, že právě tato metoda zachrání naši planetu, jiný naopak tvrdí, že je tato metoda nechutná a ponižující. V dnešním článku se podíváme na obě strany této debaty a nastíníme, jak by svět se znovupoužitelným toaletním papírem mohl fungovat.

Znovupoužitelný toaletní papír – Ano, nebo ne?

Znovupoužitelný toaletní papír by mohl být záchrana jak pro naše životní prostředí, tak pro naši peněženku. Přeci jen v dnešní době ani ceny tohoto produktu nejsou zrovna příznivé. Přesto za něj utrácíme a nedokážeme si bez něj představit život. Co když si ho ale nebudeme moci dovolit?

Argument strany, která pro znovupoužitelný toaletní papír je, je ten, že menstruační pomůcky už do tohoto stádia také došly a například látkové pleny se do módy také vracejí. Je to tedy o tolik jiné?

Zdroj obrázku: Freepik

Jak by svět se znovupoužitelným toaletním papírem nejspíše vypadal

Je nutno říct, že tento produkt už vlastně existuje. Například v Americe ho některé domácnosti skutečně rády používají. Nejočekávanější formou by tak byla ta látková. Je totiž samozřejmé, že by musel být papír z materiálu, který vydrží, aby mohl být znovupoužitelný. Tkanina se tak náramně hodí. Nic vám také nebrání ji klasicky vyprat. V tomto případě se ale naskýtá problém zápachu. Nejlepší by bylo použití speciálního koše. Ty se dnes používají třeba na pleny. V každém případě by bylo nutné, aby byl na papír speciální koš. Nesměl by se přihazovat do prádelního koše k oblečení. Znovupoužitelný papír si navíc můžete udělat i po domácku. Stačí nastříhat například staré tričko. Je jen na vás, zda chcete této možnosti dát šanci. Je také nutné podotknout, že toaletní papír by mohl bez problému nahradit bidet. Jediný problém by mohla představovat cena vody.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/reusable-toilet-paper