Lady Pulling Tissue Toilet

Znovupoužitelný toaletní papír se nabízí jako udržitelná alternativa

V současné době se dává přednost všemu, co je ekologické. Je tomu tak proto, že přírodní zdroje, co má člověk k dispozici, nejsou nekonečné, a je proto třeba s nimi šetřit. Platí to také o papíru. I proto se starý papír sbírá a druhotně zpracovává. Líbil by se vám znovupoužitelný toaletní papír?

Rostoucí ceny základních potřeb

Kromě ekologického hlediska nutí lidi šetřit také rostoucí ceny základních potřeb. A hledají způsoby, jak toho docílit. Například ženy během menstruace používají menstruační kalíšky nebo menstruační kalhotky, které je možné používat opakovaně. Je to výhodné a šetří to finance. Na to lidé rádi slyší. Byli by ale stejně ochotní i u znovupoužitelného WC papíru? Někdo z něj tolik nadšený není.

Zdroj obrázku: Freepik

WC papír a jeho alternativa

Možná se také pozastavujete nad cenou toaletního papíru, která také neustále roste tak jako za všechno ostatní zboží. A tak se objevil nápad, který přišel se znovupoužitelným WC papírem. Co se pod ním skrývá? Většinou je to nějaká bavlněná látka, kterou bychom použili po záchodu, a to zejména po vymočení. Dobře by se pro tento účel hodily staré ručníky nebo utěrky, případně kapesníky. Nejlepším materiálem je stoprocentní bavlna, která velmi dobře saje tekutiny.

Skladovací kontejner

Pokud bychom po malé potřebě na WC použili bavlněnou utěrku, museli bychom ji skladovat v odděleném kontejneru, případně uzavíratelné nádobě, a to nejlépe ponořené do studené vody. Bylo by to podobné jako s bavlněnými plenkami pro děti. Pak by stačilo tento znovupoužitelný WC papír vyprat, nejlépe minimálně na 60 °C. Nebo rovnou vyvařit, případně použít dezinfekční prostředek vhodný pro jemné prádlo. Otázkou je, do jaké míry by to bylo ekologické. Kromě toho by se pravděpodobně zvýšila spotřeba vody, takže výrazný užitek by u toho člověk nezaznamenal.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/reusable-toilet-paper