Blow Dry

Zplihlé vlasy, jak na ně

By: Rupert Taylor-Price

Také řešíte obzvláště v tuto roční dobu, jak se poprat se zplihlými vlasy? Je to nejhorší, když si vezmete čepici a pak si jí někde sundáte… tak si raději čepici ani nedáte! Pak je to skoro stejné, když vám vlasy namoknou.

Dá se tomuto nějak bránit?

V první řadě je třeba si vlasy každý den umývat. Pokud je pro vás obtížné udržet tvar, tak je třeba si vlasy pravidelně mýt. Zplihlé vlasy jsou většinou takové, které se mají sklony mastit. Proto je třeba si je umývat speciálními přípravky, které jsou na mastné vlasy určené. Spíše tedy než přípravky na objem, si kupte přípravky na mastné vlasy.

Na objem pak použijte finální přípravky, jako jsou pěny a laky. Mastí-li se vám vlasy, tak se raději vyhýbejte kondicionérům. Pokud si to bez nich neumíte představit, tak používejte jen ty, ve kterých není obsažen silikon, protože ten způsobuje to, že jsou vlasy zplihlé.

Trápí-li vás skutečně velmi mnoho mastnota ve vašich vlasech, tak zkuste po dobu jednoho měsíce mýt si vlasy pouze vodou. Jde o to, že to budete muset vydržet, ale výsledek pak opravdu stojí za to. Nejhorší pro vás bude, celý tento proces vydržet. Málokdo je schopný do toho jít. Po umytí vlasů naneste pěnu na objem a vlasy přes kulatý kartáč vyfoukejte a také natupírujte.

Pokud budete používat lak, tak s ním opravdu šetřete a naneste pouze malé množství. Velké množství by zplihnutí vlasů mohlo jen podtrhnout. Dobrým typem je také používat pudry do vlasů, které dodají krásný objem.

Uvidíte, že když se budete držet rad, jak na zplihlé vlasy, tak nad nimi vyzrajete. Vězte, že kdybyste měla vlasy suché, tak budete raději toužit po těch často se mastících, protože se suchými vlasy neuděláte už nic. Buďte ráda za to, že si vlasy můžete mýt pravidelně a máte možnost stále s nimi něco dělat, protože opačně je to pak mnohem horší.