Nohy1

Zpocené nohy obtěžují nás i okolí. Zbavte se jednoduše nepříjemného zápachu

Někteří lidé se téměř nepotí, i když je venku opravdu horko. Na druhou stranu jsou lidé, kteří mají opačný problém. Zpocené nohy přitom mohou být velmi nepříjemné nejen pro jejich majitele, ale také osoby v jeho okolí. Naštěstí existují tipy a triky, díky kterým můžete tento problém potlačit, někdy i odstranit úplně.

Voňavá možnost, jak se zbavit zápachu nohou

Pomocí drhnutí a pemzy odstraníte mrtvou pokožku, která podporuje růst hub a bakterií. Namočte si nohy do vody se solí, šalvějí a přesličkou, která působí jako dezinfekční prostředek. Jedná se o jednu z variant, kterou můžete využít jako efektivní prostředek pro odstranění zápachu nohou. Díky tomuto ošetření se nebudete tolik potit a váš den bude krásnější pro vás i vaše okolí.

Zdroj obrázku: Freepik

Kromě toho můžete využít i další možnost, kterou je krém nebo olej z čajovníku. Tyto produkty seženete v lékárně, drogerii nebo obchodech s přípravky pro zdravý životní styl. Nemusíte se obávat, protože produkty nejsou nijak drahé a může si je dovolit skutečně každý. Navíc vám dlouho vydrží, takže se jedná o skvělou koupi.

Další způsoby, jak bojovat proti zápachu a nepohodlí

Použít můžete také antibakteriální deodorant (sprej nebo krém). Zakoupit ho můžete v jakékoli drogerii. Skvělou možností je to především v případě, že hledáte okamžité a velmi jednoduché řešení. Navíc během léta vám tyto produkty mohou hodně pomoci, abyste se cítili ve svém těle dobře a věděli jste, že nepáchnete lidem okolo sebe.

Zdroj obrázku: Pixabay

Skvělým tipem je také nošení bavlněných ponožek a vložek z uhlíkových vláken, mořských řas nebo bylin, které neutralizují zápach potu. Jde o dobrý trik, pokud nechcete přímo používat nějaké prostředky a nechcete neustále myslet na to, jestli jste si správně ošetřili nohy. Nosit bavlněné ponožky není nic těžkého a vložky jednoduše jen koupíte, dáte do bot a poté již na to nemusíte myslet.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-smelly-feet