Zpocené skvrny na povlečení už vás trápit nemusí. Jejich vyčištění může být otázka chvíle

Nejen letní vedra, i běžné nemoci vedou k většímu pocení v noci. Snadno si pak můžeme všimnout žlutých skvrn na povlečení a na polštáři. Jejich odstranění se může stát opravdovou nepříjemností. Existují ale jednoduché metody, které problém vyřeší vcukuletu.

Nejen estetický problém

Povlaky na polštáře, na kterých jsou viditelná žlutá a hnědavá zabarvení, nevypadají velmi elegantně a mohou zkazit příjemný pocit z ležení v posteli. Toto však není problém, který by nás měl nejvíce znepokojovat. Časté a pravidelné praní povlaků na polštáře a peřiny je základem péče o hygienu a péče o vlastní zdraví.

Tkanina, na kterou položíme hlavu, absorbuje všechno – pot, zbytky každodenní kosmetiky nebo sliny. Vlasy hromadící se na polštáři, mrtvá epidermis a někdy i zvířecí chlupy se pod vlivem tepla a vlhkosti mění na prostředí vedoucí k rozvoji bakterií, hub a roztočů. Ty pak mohou vést k vyrážkám a jiným kožním problémům, slabosti vlasů, a dokonce i problémům s dýcháním nebo usínáním.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda na všechno

Tento produkt je dobře známý všem milovníkům babiččiných rad. Odstraníte jím tvrdohlavé nečistoty, například ze spálené pánve, stejně tak si poradí i se skvrnami od potu na polštáři. Jedlá soda má bělicí vlastnosti, takže vaše ložní prádlo bude znovu dokonale čisté. Nalijte čtyři polévkové lžíce sody do sklenice vody a zamíchejte. Vaším cílem je získat hustou pastu, tu pak naneste přímo na stopy po potu. Nechte působit jednu až dvě hodiny a nakonec vyperte v pračce.

Můžete si zkusit vyrobit i jiný čisticí prostředek. Budete potřebovat jednu sklenici peroxidu vodíku, půl šálku bílého octa a vymačkanou šťávu z jednoho citronu. Smíchejte všechny ingredience v misce a nalijte teplou vodu. Vložte špinavé zpocené povlečení na polštáře. Ujistěte se, že jsou rovnoměrně ponořené, a nechte působit několik hodin. Nakonec vyperte jako obvykle a po uschnutí si vychutnejte sněhobílé ložní prádlo.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/practically-spotless/2020/july/how-to-remove-sweat-stains/