Archaeology 4881001 1920

Zpříjemněte si předvánoční shon v prosluněných Athénách

Pohled do kalendáře vám říká, že se nezadržitelně blíží podzimní pošmourné počasí následované Vánocemi a s nimi spojeným shonem, který má do pohody a klidu daleko. Nepropadejte však zoufalství předčasně, máme pro vás tip, jak si dobít baterky a načerpat tolik potřebnou energii a pohodu.

Proč byste se měla vydat do Athén na podzim?

Máte Řecko zafixované jako destinaci typickou pro letní měsíce a přemýšlíte, proč byste sem měla jet v podzimním čase? Dobrých důvodů je hned několik:

  • nižší ceny letenek a vstupů
  • památky bez davů turistů
  • počasí ideální k průzkumu města
  • pro otužilejší možnost koupání v moři

Ano, je to přesně tak, jak čtete. V podzimních Athénách panují příjemné teploty kolem 20 °C, které jsou ideální pro průzkum města, o nejslavnější památky se budete dělit pouze s hrstkou dalších turistů a jako bonus je zde mimosezónní vstupné. Jste-li otužilejší milovnice moře, můžete se i vykoupat. A co byste si v Athénách neměla nechat ujít?

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Slavné památky, bleší trh a živé taverny

Slavnou Akropolis s hlavní dominantou Pantheon netřeba dlouze představovat. Až skončíte s objevováním těchto impozantních památek, vydejte se do čtvrtí ležících pod Akropolí. Začněte v Plaka, kde na vás úzké kamenné uličky a rodinné taverny dýchnou atmosférou řeckého venkova, pokračujte do Monastiri s dalšími památkami a bleším trhem a své putování zakončete v umělecké čtvrti Psyri. Zcela jistě zde najdete nějakou příjemnou tavernu s živou hudbou a skvělým řeckým vínem, které budou dokonalým zakončením dne.

Tip, jak si užít Athény: nesnažte se stihnout všechny památky ale raději se usaďte s dobrou kávou na některou z židliček na ulici a nasávejte její atmosféru. I to je součást poznávání.

Výlet na pobřeží za načerpáním energie

Kde jinde si dobít baterky a vyčistit hlavu než u moře? Nasedněte do některého z autobusů mířících na pobřeží a užijte si svůj den u moře. Po chození po památkách si ho zasloužíte. Vybrat si můžete z osamělých, mezi skalnatým pobřežím zasazených, pláží bez lidí dále za městem nebo zamířit na některou z upravených městských promenád, kde na vás čekají výtečné rybí restaurace. Nezapomeňte si přibalit plavky, šance na koupání je i v podzimních měsících vysoká.