Stripped Sock Hanging Closet Background

Ztrátě ponožek během praní předejde kolík nebo textilní sáček

Každá hospodyně to zná. Věšíte voňavé a čisté prádlo a najednou zjistíte, že vám chybí jedna ponožka. Když řeknete manželovi, že ji spolkla pračka, ten vám nevěří nebo se vám možná vysměje. Bohužel, není to nic nového pod sluncem, pračky se opravdu mohou stát pohlcovači ponožek.

Pohřešované ponožky

Problém mizení ponožek uvnitř pračky se týká mnoha z nás. Naštěstí vám přinášíme způsoby, jak udržet páry ponožek pohromadě. Jednoduše stačí, když před praním zabezpečíte ponožky bezpečnostním kolíkem. Ty se v pračce nerozdělí a zůstanou pěkně pohromadě, dokud je nebudete chtít pověsit na sušák na prádlo.

Dalším skvělým a ověřeným způsobem je zakoupit si speciální sáček na praní. Ten je vyroben z jemné síťoviny a zavírá se na zip. Takové zapínání je skvělým způsobem, jak zabránit vtažení ponožek. Nehoda se může stát, když se těsnění trochu oddaluje od bubnu, a pokud se v tomto prostoru nachází ponožka, velmi rychle může být vtažena do této mezery.

Zdroj obrázku: Freepik

Co dělat při ztrátě ponožky

Pokud jste si všimli chybějící ponožky, odstraňte kryt, který se nachází přímo pod bubnem. Právě tam se nejčastěji nacházejí ztracené ponožky. Pokud tam nejsou, možná bude lepší, když zavoláte profesionála. Protože může být nutné odstranit ohřívač a také zkontrolovat filtr a vypouštěcí potrubí.

Tento problém byste neměli podceňovat, protože ucpání potrubí kusem oblečení může na pračce způsobit značné škody. Dávejte si pozor také na kalhotky a kravaty. Velký problém může nastat, pokud perete v pračce podprsenky a vyvleče se z nich kostice. Ta může pračku poškodit ve velkém rozsahu.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/how-to-stop-losing-your-socks-in-the-wash-237893