Zubni Nit1

Zubní nit je užitečná nejen při ústní hygieně. Spektrum jejího využití je opravdu široké

Zubní nit známe asi všichni. Ne všichni ji tedy pravidelně používáme, byť bychom měli, ale dost možná nám někde doma leží v koupelně. Věděli jste ale, že má daleko více využití než jen pro hygienu dutiny ústní? Tyhle tipy vám usnadní řadu každodenních činností.

Pomocník při vaření

Musíte marinovat maso a nemáte jej čím ovázat? Zubní nit na to skvěle funguje. Je velmi pevná, nemá žádnou chuť a dokáže maso velmi spolehlivě svázat. Určitě ji však před pečením nezapomeňte z masa odstranit. Je totiž vyrobena z nylonu a pečením by se mohly uvolňovat nebezpečné látky do pokrmu.

Zdroj obrázku: Freepik

Efektivní poutko

Je silná jako vlasec a snadno udrží obrázek na háčku, dokonce i když jde o velký a těžký obraz. Pokud chcete mít jistotu, že jej skutečně udrží, stačí ji několikrát přeložit. Pokud chcete zeď ozdobit fotografiemi, zatlučte dva malé hřebíky (ve vhodné vzdálenosti od sebe) a natáhněte mezi ně nit. Stejně tak můžete na zeď zavěsit i cokoliv jiného. Zubní nit lze také použít k vytvoření silné smyčky pro zavěšení bundy nebo kabátu. Pokud dáte dohromady několik nití a sešijete je hřebenovým stehem, smyčka se nikdy nepřetrhne. Silná nit v létě a na podzim je užitečná i pro sušení bylin a hub. Můžete také svázat vinnou révu na balkoně nebo na zahradě.

Zdroj obrázku: Freepik

Pevný šev

Pokud se vám uvolnil šev na batohu, cestovní tašce nebo svršku boty, šití jednoduchou nití moc nepomůže, je prostě moc slabá. Použijte silnou zubní nit a na problém budete moci zapomenout. Nezáleží na tom, že je zubní nit bílá. Bílou barvu můžete snadno zamaskovat fixou v příslušné barvě. Odolná nit je také užitečná pro sešití roztrženého plátna lehátka, turistické židle, připevnění knoflíku, který neustále odpadává atd. Oceníte ji všude tam, kde by obyčejná nit nefungovala. Zubní nit je prostě velmi všestranná a využijete ji v domácnosti k řadě činností.

Zdroj: https://flintlockdental.com/2018/05/04/uses-for-dental-floss/