Zubní pasta nepatří jen do koupelny, je úžasné čistidlo, leštidlo a hojivá mast

Zubní pastu většina z nás využívá pouze k čištění zubů. Moderní pasty obsahují látky, které chrup chrání, vyživují a pečují o ústní dutinu. Zdravý chrup je pro lidi nesmírně důležitý, aby mohli bez problémů kousat a přijímat potravu. Pastu ale můžete využít nejen v oblasti dentální hygieny. Poradí si s čištěním velmi špinavých povrchů, odstraní škrábance na autě a zbaví vaši obuv vytrvalých skvrn.

Stříbro, koupelna a náročné skvrny

Předměty vyrobené ze stříbra vykazují s narůstajícím věkem tendenci tmavnout, některé dokonce zčernají. Pomocí zubní pasty a hadříku můžete snadno vyčistit staré stříbrné příbory, šperky a jiné cenné předměty. Nemusíte se bát, že by je poškodila. Zubní pastu také oceníte při úklidu koupelny, kuchyňského dřezu a keramických dlaždic v kuchyni. Dovede zatočit s vodním kamenem a rozpouští nevzhledné usazeniny z mýdla. Díky zubní pastě bude vaše koupelna zářit jako nová.

Zdroj obrázku: Pixabay

Inkoust, akrylové barvy a ovocné šťávy zanechávají na látkách téměř neodstranitelné skvrny. Zubní pasta vám ale s nimi může pomoci. Kopeček pasty naneste na skvrnu a jemně látku třete. Můžete k tomu použít kartáč s přírodními štětinami nebo starý zubní kartáček. Poté látku opláchněte vodou, abyste se zbavili zbytků pasty a nečistot. Pasta také účinně odstraňuje skvrny na ručnících a hnědá kolečka po šálcích s kávou či čajem.

Šrámy se zázračně zahojí

Je zvláštní, že pasta kromě odstranění špíny dovede eliminovat také šrámy a škrábance. Přesvědčit se o tom můžete sami. Vyzkoušejte pomocí pasty a hadříku rozleštit displej mobilního telefonu nebo škrábance na karoserii vozu. Vyplatí se vám také otřít světlomety. Nečistoty se na nich poté usazují mnohem pomaleji.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zamlžování a kousnutí

Pokud nosíte brýle, nejspíš vás příchod zimy nenaplňuje velkým nadšením. Všichni majitelé brýlí se v zimním období potýkají s nepříjemným zamlžováním skel při změnách teplot. Zkuste brýle opět vyleštit pastou – při vstupu do teplé místnosti se z nich bude odpařovat méně vody a tolik se nezamlží. Zubní pasta může posloužit také jako lék první pomoci při poštípání hmyzem. Pokud nemáte hned po ruce uklidňující gel proti štípancům, vyzkoušejte tuto alternativu. Pasta zmírní otok a zarudnutí a bodnutí vás bude také méně svědit. Ráno si už na komára ani nevzpomenete.