Zubní pasta nevyčistí pouze náš chrup, její účinky oceníme i jinde

Zubní pasta se řadí mezi nejdůležitější hygienické přípravky. Posílí zuby a ve velké míře chrání před vznikem zubního kazu. Jenže věděli jste, že zubní pastu lze využít i na mnoho jiných způsobů? Seznamte se s některými z nich.

Čistič stříbra

Zašlé příbory, ale i stříbrné šperky lze dokonale vyčistit pomocí zubní pasty. Nemusíte kupovat drahou pastu, postačí ta nejlevnější, kterou můžete sehnat. Stačí pastu nanést na špinavý povrch a jemnými krouživými pohyby pomocí kartáčku na zuby předmět vyčistěte.

Odstranění skvrn

Zubní pasta dokáže odstranit skvrny od inkoustu a ovocných šťáv. Naneste pastu na skvrnu a lehce ji do tkaniny vetřete. Poté opláchněte vodou a oblečení či jinou tkaninu vyperte běžným způsobem. Pasta je také ideální pro vyprání flekatých utěrek a kuchyňských desek. Dále dokáže odstranit zbytky čaje či kávy ze šálků. 

Zubní pasta na elektroniku

Zubní pastou můžete vyčistit telefon a zároveň vyrovnat lehké škrábance. Namačkejte na displej pastu a pomocí jemného hadříku ji roztírejte. Poté vezměte mírně navlhčenou látku a telefon utřete. Další možné využití je pro připálenou žehličku. Naneste na žehličku, nechte působit a vyčistěte pomocí hadříku.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zamlžené zrcadlo

Pastu rozetřete na zrcadlo, jednoduše s ní vyleštěte sklo. Tímto způsobem zabráníte nadměrnému rosení zrcadla po koupání. Tento trik je účinný i pro dioptrické brýle. Zde platí to stejné – nanést a vyleštit velmi jemným hadříkem.

Špinavé ruce

Pokud máte znečištěné ruce například od červené řepy, zkuste je umýt pomocí pasty. Použijte ji jako mýdlo. Pokud máte ruce špinavé od oleje z auta, od lepidla či malby, využijte zubní pastu. Použití zůstává stejné. Navíc pasta dokáže eliminovat nepříjemné pachy z rukou.

Kousnutí hmyzem

Když vás kousne komár, zasažené místo začne okamžitě svědit. Zkuste na kousnutí nanést zubní pastu a nechte ji celou noc působit. Rána přestane svědit a otok bude mnohem menší.

Zdroj: https://www.thespruce.com/ways-to-use-toothpaste-for-cleaning-4160076