Lips 1690875 1920

Zvětšení rtů pomocí erekčního krému je hitem internetu, odborníci ale bijí na poplach

Tato móda zřejmě pochází z internetu. Propagoval ji na svém profilu na TikToku Jerry Mal. Jeho video, na kterém si potírá rty lékem na erekci a poté ukazuje své oteklé rty jako výsledek této metody, má již přes 3,5 milionu zhlédnutí a několik tisíc komentářů. Lékaři ale tuto metodu rozhodně nedoporučují.

Mal tento postup viděl ve filmu, není to jeho experiment

Chtěl sám zkusit, co viděl ve filmu. Dívka si v něm namazala rty erekčním krémem a díky tomu byly opravdu velké, takže to chtěl zkusit sám na sobě. Během prezentace informuje, že ho rty sice trochu mravenčí, ale není to tak strašné. Později dodal, že rty již hodně hoří a setře si přebytečný krém z úst. Nevydržel tak dlouho, jak chtěl, ale jen několik minut.

Zdroj obrázku: Pixabay

Nakonec se ukáže výsledný efekt. Ve skutečnosti jeho rty nabobtnaly, jako by jim byla podána kyselina hyaluronová. Lékaři ale bijí na poplach. Nanesení krému na erekci pro efekt plných rtů může být nebezpečné z několika důvodů. Odborník na péči o pleť a také renomovaný chirurg Ross Perry v rozhovoru pro britský časopis Metro řekl, že lidé, kteří tohle dělají, riskují alergické reakce: 

  • píchání,
  • bolestivost,
  • puchýře,
  • otoky.

Podle něj jsou možné také bolesti hlavy, problémy se srdcem nebo hypertenze.

Většina erektilních krémů rozšiřuje cévy

Dermatolog, který vede profil poradenství Dermdoctor na TikToku, poznamenal, že většina erektilních gelů a krémů rozšiřuje cévy na několik desítek minut. Lesky na rty, které obsahují dráždivé látky, jako je kapsaicin, fungují podobně. Kapsaicin je organická sloučenina, kterou obsahují i chilli papričky. 

Také varuje před tím, že léky na erekci nejsou testovány pro konzumaci. Musíte předpokládat, že část této látky se dostane na jazyk, do úst a také do žaludku. Při sledování Malova videa je vidět, že ve skutečnosti spolkl nějaké množství krému. Někteří jedinci ale nemusí mít žádné uvedené problémy. Tento efekt ale stejně vydrží maximálně několik hodin. Je tedy na každém z nás, jestli tuto metodu vyzkouší i na svých rtech.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jestli chcete mít plnější rty, existuje několik metod, které jsou šetrné a navíc mají trvalejší efekt. Na vyplnění rtů můžete použít dokonce vlastní tuk. Je to revoluční metoda, která se může využít na více estetických zákroků. Na internetu najdete spoustu klinik, které se tímto problémem zabývají, a odborníci vám pomohou najít nejlepší řešení.