Young Woman Standing Autumn Forest Brunette Woman Holding Yellow Leaves Girl Wearing Fashion Brown Jacket

Zvládněte podzimní shon v klidu. Zaměřte se na svůj domov a dostatek pohybu

Podzim je roční období, které mnohým z nás nemusí dělat zrovna psychicky dobře. Může to být už kvůli pochmurnému počasí, které vidíme za okny v podstatě celé tři měsíce, ale také fakt, že mnoho z nás se vrací do hektičtějšího pracovního či školního režimu. Nepřidává tomu ani fakt, že se blíží Vánoce a nákupy dárků jsou tak v plném proudu. Jak se ale z tohoto všeho na podzim nezbláznit? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Pro více informací čtěte dál.

Zpříjemněte si své prostředí

To, aby vám doma bylo dobře je základ. O to více pak právě v době, kdy nám počasí venku příliš nepřeje a jsme uvnitř v podstatě uvěznění. To, jak si své prostředí zpříjemníte je čistě na vás a nejsou žádná omezení. Typickým zvykem na podzim a poté samozřejmě i v průběhu zimy je začít pálit svíčky. Právě tato činnost může být velmi uklidňující. Je ale nutné být obezřetný a na otevřený plamen dávat pozor. Zvolit si můžete různé vůně, které samozřejmě také mohou mít pozitivní vliv na vaše mentální zdraví. Například taková levandule je známá pro svoje uklidňující schopnosti. Dávejte si ale pozor na to, aby vůně nebyla příliš agresivní a nerušila vás tak v každodenních činnostech. Podobným způsobem můžete místo svíček použít i vosky či esenciální oleje.

cozy-composition-with-burning-candles-interior-room (1)
Zdroj obrázku: Freepik

V žádném případě se nevzdávejte pobytu venku

Jak už bylo zmíněno, na podzim nám občas to počasí nepřeje. I tak to ale neznamená, že bychom měli být pořád zavření doma. Právě naopak. Sluníčko je zdrojem vitamínu D a ten je pro naši pohodu a klid vlastně nezbytný. Pokud tak vidíte, že slunce jen trošku prosvítá mezi mraky, neváhejte a okamžitě toho využijte. Není ale na škodu se dostat ven, i když tak pěkně není. Prospívá nám totiž i samotný čerstvý vzduch. Zdravotní procházky jsou pak přirozeným zdrojem endorfinů, které nám náladu spolehlivě zlepší. Venku můžeme i třeba zkusit pouštět draka.

Zdroj: https://www.thetimes.co.uk/article/autumn-anxiety-how-reduce-seasonal-stress-35jrjlbrj