Picture Of Young Woman Pulling With Effort Tense Gum From Her Mouth. Portrait Of Girl Chewing A Gum, Having Fun, In A Party Dress, Isolated Over Blue Background

Žvýkačka často končí i tam, kde nechceme. Z vlasů i oblečení ji odstraníte i bez nůžek

Žvýkačka je oblíbená pochutina, která ale může způsobit velké problémy, pokud se dostane do vlasů nebo se přilepí na boty či oblečení. Můžete samozřejmě použít různé odstraňovače, které ale nemusí fungovat. V tom případě na řadu přichází domácí pomocníci, kteří zaberou i na takto silné znečištění.

Gumová žvýkačka je hrozbou hlavně pro vlasy

Už jako malé děti jsme žvýkačku lepili na všemožná místa – nejčastěji pod lavice ve škole. Kluci ale mají radost z toho, když žvýkačku přilepí spolužačce do vlasů. Bohužel, v takových případech může nastat až takový konec, že se pramen vlasů musí ustřihnout, protože není jiná možnost, jak ho z nich dostat. Pomoci ale může jedlý olej.

Zdroj obrázku: Freepik

Na místo, kde je žvýkačka, vetřete malé množství oleje. Rozetřete ho v rukou, následně dejte na vlasy a zkuste pomalými pohyby vyčesat kartáčem s tuhými štětinami. Bude to chtít trpělivost, ale pomůže to. Následně si vlasy umyjte. Pomoci může i obyčejná kostka ledu. Namažte s ní přilepenou část vlasů, nechte vychladnout a poté odstraňte žvýkačku nehtem. Bude to jednoduché, protože ztvrdne. Zbytky žvýkačky můžete odstranit olejem.

Pomoci může také čistý alkohol

Vatový tampon namočte například do čisté vodky, otřete s ním část vlasů od žvýkačky a pomalu odstraňte. Alkohol ale vlasy vysušuje, proto je nezapomeňte po takové operaci umýt a také hydratovat balzámem nebo kondicionérem. Použít můžete i horký ocet, který je alternativou k horké vodě. Hodí se však na oblečení, na kterém je guma přilepená. Nádobu s octem zahřejte, nalijte na žvýkačku a zubním kartáčkem skvrnu čistěte. Následně oblečení vyperte obvyklým způsobem.

Zdroj obrázku: Freepik

Vhodným čističem je také žehlička. Je to zdroj tepla, který způsobí, že se žvýkačka uvolní z oblečení a bude snadnější ji odstranit. Oblečení dejte na prkno, na žvýkačku dejte list papíru a oblečení žehlete ze zadní strany látky. Guma se odlepí z prádla a skončí na papíře. Oblečení pak můžete hodit do pračky. U této metody je nutné si dávat pozor, aby se žehlička nepřilepila ke žvýkačce.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/how-to-get-gum-off-of-anything/