Female Hand Holding Tomato Organic Farm

Kyselina citrónová dodá rajčatům a okurkám novou energii. Sklizeň zeleniny bude bohatá

Použití kyseliny citrónové je mnohem všestrannější, než byste si mysleli. I když si ji většinou spojujeme hlavně s potravinářským průmyslem, velké účinky prokáže i v zahradě. K hnojení rajčat a okurek je ideální. Díky této nenápadné složce se oživí domácí pěstování zeleniny a plodina překoná vaše nejdivočejší očekávání.

Kdy hnojit zeleninu

Každý se snaží pro svoji zeleninu udělat to nejlepší. Vybíráte nejlepší pozici, zajišťujete správné množství vody a průběžně provádíte potřebné ošetření. Přesto se vašim okurkám a rajčatům nedaří a nepřinášejí vám takovou radost, jak by měly. V tomto případě vám může pomoci kyselina citrónová. Použijte ji, pokud vidíte, že růst sazenic a vývoj ovoce byl inhibován, listy se deformují nebo padají či žloutnou konce listů.

V těchto případech víte, že vaší rostlině něco chybí. Kyselina citrónová je skutečnou energetickou injekcí pro zeleninu. Mobilizuje růst a usnadňuje efektivní vstřebávání klíčových živin z půdy. Výše uvedené příznaky mohou být způsobeny především nedostatkem draslíku a fosforu. Kyselina citrónová je zdrojem citrátů, které umožní tento proces.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak hnojit kyselinou citrónovou

Aplikace je velmi jednoduchá a použití kyseliny citrónové v zahradě je pravděpodobně jedním z nejlevnějších patentů, které vám umožní stimulovat rostliny, aby rostly a vydaly bohatou úrodu. Stačí, když rozpustíte jednu polévkovou lžíci kyseliny v 10 litrech vody. Nejlepší bude, když použijete dešťovou vodu. Po smíchání je směs okamžitě vhodná k použití, není třeba ji ředit. Okurky a rajčata zalijte jako obvykle a následně použijte hnojivo.

Obvykle toto ošetření stačí provést jednou. Po týdnu si všimnete viditelného zlepšení stavu plodin. Zdravé sazenice a keře budou mnohem bohatší na plody. Je také třeba vzít v úvahu, že v případě rajčat použití kyseliny citrónové snižuje jejich náchylnost k suché apikální hnilobě. Toto přírodní hnojivo bude dobře fungovat také při pěstování cukety a papriky.

Zdroj: https://www.bioleaf.co.nz/articles/plant-growth-with-citric-acid