V době, kdy srdeční choroby a obezita lidem dramaticky zkracují život, je potřebné chodit každý den. Nejnovější výzkumy dokazují, že každodenními procházkami můžeme ovlivnit prakticky všechny orgány, od srdce přes plíce až po mozek.
V době, kdy srdeční choroby a obezita s celou řadou zdravotních následků zůstávají v nechvalně známém popředí nemocí, které dramaticky zkracují život, je třeba každý den hodně chodit. Ano, stačí jen to, chodit.
Vrásky se dříve nebo později objeví u každého. Ale je toho hodně, co lze udělat, aby se objevily později. Změnou několika každodenních návyků udržíte svou pokožku ve skvělé kondici.
Vnitřní strana stehen je pro ženy velmi problematická. Mnoho z nás bojuje s vrstvou nevzhledného tuku právě v této oblasti. Ukazuje se ale, že existují cvičení, která vám umožní zbavit se tohoto problému účinně a rychle.
WHO doporučuje alespoň 150–300 minut střední intenzity fyzické aktivity týdně. Při intenzivních trénincích se situace poněkud komplikuje, protože někdy tento typ pohybu způsobuje příznaky, jako je snížená imunita, ospalost nebo bolest svalů.
Chcete-li se zbavit příznaků plynutí času, nemusíte chodit do kanceláří estetické medicíny. Stačí jít na procházku s rychlým tempem. Nová studie genetických údajů odhalila, že existuje jasná souvislost mezi tempem chůze a genetickými markery biologického věku.
Letní dny lákají k tomu, abychom se více hýbali. Pravidelnou fyzickou aktivitou se můžeme těšit na dlouhé zdraví, ale víte, co se s vaším tělem stane, pokud mu pravidelně dopřejete delší procházku?