Young Woman Doing Sport Exercises Indoor Home

Také v zimě snadno udržíme tělo v kondici. Sportovat můžeme doma i venku

Zimní měsíce jsou obdobím, kdy se nikomu z nás nechce příliš posilovat, běhat venku v mrazech nebo se potit v posilovně. Všichni máme pocit, že nejlepší je zavrtat se doma pod deku a užít si horký čaj. Pravdou je, že ani v chladných měsících bychom neměli zapomínat na naše fyzické zdraví. Je to přitom jednodušší, než si myslíte.

Sportovních aktivit se nevzdávejte

V zimních měsících může být náročné udržet motivaci. Experimentujte s různými sporty a cvičením, abyste si našli to, co vás bude nejvíc bavit. Vyzkoušejte zimní sporty, jako jsou lyžování, snowboarding, nebo bruslení na ledě. Posilovny nabízí také mnoho možností, u kterých se pořádně zapotíte a posílíte přesně ty části těla, na kterých chcete pracovat.

Venkovní aktivity

Máte rádi cvičení na čerstvém vzduchu? Přizpůsobte ho svým potřebám i během zimy. Zimní procházky jsou úžasnou možností, jak si udržet kondici a zároveň podpořit svůj imunitní systém. Nezapomeňte se pořádně obléknout a vzít si kvalitní (a teplé) boty. V opačném případě budete riskovat onemocnění, ale se správným oblečením si procházku užijete.

Close Up Legs Walking Snow
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí cvičení kdykoli máte čas

Nechcete jít do zimy? Žádný problém. Na internetu najdete nespočet programů a videí, podle kterých můžete cvičit. Některá jsou placená, jiná zadarmo. Najděte si člověka a styl cvičení, který vám bude nejvíce vyhovovat, a můžete začít. Nemusíte za to utrácet peníze ani vycházet ze svého hřejivého domova. A stejně si udržíte štíhlou linii a pevné svaly.

Zapojte přátele nebo rodinu

Skvělým způsobem, jak udržet motivaci, je zapojit přátele nebo rodinu do fyzických aktivit. Společné lyžování, procházky na čerstvém vzduchu nebo rodinné sportovní hry vytvářejí nejen prostor pro fyzickou aktivitu, ale také posilují sociální vztahy. Vytvořte si společný rozvrh aktivit a volného času. Můžete mezi sebou soutěžit a podporovat se.

Zdroj: https://www.cdc.gov/nccdphp/dnpao/features/stay-active-this-winter/index.html