Šálek lahodné kávy zpříjemní den. Připravte si espresso jako z kavárny

Poptávka po kávě každým rokem stoupá. Nedokážeme si bez ní představit perfektní ráno, při práci nás nakopne a díky ní déle udržíme pozornost, o víkendu si dáme šálek kávy ke sladkému dezertu nebo při posezení s kamarády. Zkrátka, na kávu nikdy není špatný čas. Vaříte si doma pravidelně kávu, ale nikdy vám nechutná tak dobře jako v kavárně? Přečtěte si jednoduché triky, jak na správnou přípravu kávy a ihned si je vyzkoušejte v praxi.

Malý knírek rozhodně není ozdobou ženské krásy. Nejlepší metoda odstranění je velmi rychlá

Jemné chloupky, vypadající jako chmýří, trápí řadu žen. Bohužel, tato geneticky zakódovaná informace nás dokáže nepěkně potrápit a nejspíš nás tak čeká doživotní otravné odstraňování tohoto malého knírku. Některé způsoby jsou ale účinnější než jiné a některé jsou absolutní tragédie z důvodu rychlejšího dorůstání chloupků. Podíváme se, jak na knírek vyzrát. Vytrhat nebo oholit? Ani jedno! Trháte si chloupky pinzetou? Neděláte dobře. Vytrhávání jednotlivých chloupků vede k posílení jejich kořínků a rychlejšímu dorůstání.

„Rape culture“ dělá z oběti viníka, nevědomě ji můžete podporovat i vy

„Rape culture“ je anglické sousloví, které se do češtiny může přeložit doslova jako kultura znásilnění. Mnozí tvrdí, že v ní žijeme a vlastně ji i podporujeme! Říkáte si, jak bych mohla podporovat něco tak otřesného a strašného, jako je znásilnění? Podívejme se na to blíž. Vlastně si o to říkala Představte si jednoduchou situaci. Ve zprávách vidíte, že muž znásilnil sotva 20letou dívku, když šla pozdě v noci domů.

Nejcitlivější znamení zvěrokruhu, která jsou plná emocí a neřekli byste to do nich

Citliví lidé vnímají každodenní situace úplně jinak. Jejich reakce se liší v závislosti na tom, čím právě procházejí. Tito lidé bývají obecně extrémně citliví na negativní emoce. Často jednají impulzivně a je těžké jejich chování předvídat. Která znamení zvěrokruhu patří k těm nejcitlivějším? Blíženci Blíženci jsou znamení dvojí povahy. Pro ostatní lidi jsou často velkým tajemstvím – dokážou se snadno zorientovat v jakékoliv situaci, ale zůstávají tajemní a nepolapitelní.

Domácí zlaté a křupavé koblihy jako z pekárny díky jednomu překvapivému triku

Kobliha je velmi oblíbený pokrm zejména u dětí. V oblibě však zůstává i u mnoha dospělých.  Jedná se o sladké pečivo z kynutého těsta, pro které je typická různá variace náplní. Nejčastěji se plní různými druhy marmelád, pudinků nebo čokolády. Zpravidla bývá ještě posypaná bílým moučkovým cukrem. Pro koblihy je typická dozlatova upečená kůrka, která po nakousnutí příjemně křupne. Zdroj obrázku: Pixabay.com Pro čerstvé koblihy nemusíte chodit jen do pekárny.

Pro efektivní učení stačí zavést pár malých triků

Většina z nás se k učení nemůže donutit. Na to, jak se rychle a efektivně naučit, lidé přicházejí klidně několik let. Studenti jsou nuceni psát testy, odpovídat během výuky a skládat zkoušky. V článku najdete několik ověřených metod, které se vám budou při učení hodit a látka vám půjde lépe do hlavy.  Prvním tipem je učení se s oblíbenou vůní Svůj oblíbený parfém použijte v okamžiku, kdy se chcete naučit nové znalosti.

Knihy jsou skvělým parťákem do nepohody, baví, rozvíjejí a pomohou

Proč sáhnout v dnešní době internetu a sociálních médií po knize? Čtení má blahodárný vliv na mozek a nejen dětem pomáhá formovat a rozvíjet představivost. Mozkové neurony stimulují k výkonu, což vede k rozvíjení schopnosti analytického myšlení. Podle vědeckých studií čtení zlepšuje paměť a zvyšuje koncentraci, dokonce pomáhá s psaním a pravopisem a obohacuje život. Napomáhá současně řešit životní události a partnerské potíže.