Kdo by odolal psímu pohledu. Zdravé pamlsky pro svého mazlíčka vyrobíte doma

Miluje váš pes mezi jídly psí pamlsky? Odborníci jasně zdůrazňují, že pamlsky by neměly tvořit více než 10 % denní stravy psa. Odolat prosícímu psímu pohledu je však velmi obtížné. Existuje několik způsobů, jak tyto psí odměny a pamlsky připravit snadno v pohodlí domova. Díky tomu budete přesně vědět, čím svého mazlíčka krmíte!

Ani alergici se nemusejí vzdát kočičího mazlíčka. Některá plemena jsou vhodná i pro ně

Když přemýšlíme o tom, že si pořídíme nového zvířecího člena domácnosti, nejčastěji nás zajímá jeho vzhled, charakter, životní styl a potřeby. Pro mnoho z nás je neopomenutelným hlediskem i schopnost zvířete šířit alergeny. Jak se ukázalo, u koček je to ovlivněno nejen plemenem, ale také barvou srsti.  Bez srsti rovná se bez alergenů?  Dlouho se předpokládalo, že hypoalergenní plemena jsou ta, která nemají srst.

Pejskové bývají také nemocní, příznaky napoví, co je trápí

Naši čtyřnozí miláčci nám přináší spoustu radosti, někdy ale i je mohou sužovat různé nemoci. Proto je nutná pravidelná návštěva veterináře a průběžná péče. Někdy se ale i přes veškerou naši starost nemoc objeví. Projevuje se zejména změnou chování psa. Jak poznáte, že psa něco trápí? Změní se jeho temperament. Ztratí chuť k jídlu. Zvrací nebo má průjem. Mění se mu srst. Když přestane být společenský Psi mají různé povahy.

Pomoc mazlíčkům přežít velké mrazy je snadná, ne každé zvíře ale postup vyžaduje

Lidé si do zimy oblečou teplé kabáty, silné ponožky a na hlavu si nasadí čepici. Jak ale uchránit svého domácího mazlíčka, aby mu venku také nebyla zima? Spoléhá na vaší dobrou vůli a kreativitu. I když to na první pohled může vypadat tak, že psům a kočkám příroda nadělila vše, aby přežili v chladném počasí.  Srst sice domácí mazlíčky ochrání, ale když teplota klesne pod určitou úroveň, také se necítí dobře.

Kočky neničí nábytek záměrně, jednoduchými triky ochráníte drahé vybavení v každé domácnosti

Každý, kdo chová kočky, musí vědět, že je někdy náročné naučit ji škrábat si drápky na místech, které jsou k tomu určené. I nevinná zábava se může zvrtnout v bitvu mezi kočkou a vámi a vy si můžete odnést několik šrámů. Kočičí drápky jsou velmi ostré a je zapotřebí, aby si je kočka sama obrušovala.