„Než paní na úklid přijela, uklidila jsem sama celý byt. Styděla jsem se, že uvidí mou špínu,“ svěřuje se čtenářka Marta

Ne každý psychicky zvládá, aby za něj někdo uklidil. Já jsem toho důkazem. Sice jsem si myslela, že úklidová firma bude fajn nápad, ale opak byl pravdou. Místo pohody jsem uklízela ještě pečlivěji, než kdy jindy. Přece nedopustím, aby někdo viděl, že máme doma nepořádek. Tak jsem se nedávno rozhodla, že si dám pauzu od úklidu a objednala jsem si úklidovou firmu. Byla jsem nadšená z myšlenky, že si někdo přijde uklidit a já budu mít konečně chvíli pro sebe. Ale čím blíž byl den, kdy měli přijít, tím víc jsem začala mít obavy.

Čištění trouby krok za krokem: díky správnému postupu bude znovu jako nová

Trouba je jedním z míst v kuchyni, kde se neustále drží nečistoty. Velmi často se stane, že vám do ní něco vyteče, drží se tam mastnota a mnoho dalších nečistot. Proto je důležité, abyste jí pravidelně věnovali pozornost a důkladně ji čistili. Prodlouží to její životnost a také zajistí, že budete péct své jídlo v čisté troubě. Držte se několika jednoduchých kroků a vždy vyčistíte celý spotřebič. Rozeberte troubu V první řadě se ujistěte, že je trouba vypnutá. Potom se pusťte do rozebírání. Vyndejte všechny mřížky a plechy.

Zbavit se doma cigaretového zápachu pomůže důkladný úklid a přírodní vůně

Cigaretový kouř může být v interiéru vašeho domova obrovský problém. Z tohoto důvodu je dobré kouřit jen venku, protože uvnitř se dostane kouř do nábytku, stěn i podlahy a už se ho nikdy nezbavíte. Jestli kouříte v bytě, musíte se alespoň držet některých pravidel. V opačném případě budete mít doma neustále nepříjemný zápach. Pravidelné větrání Tohle je naprostý základ. Vždy při kouření i po něm otevřete okna. Čerstvý vzduch vás zbaví většiny zápachu a kouře. Velmi důležité je pravidelně větrat, abyste měli doma neustále čerstvý vzduch. Jestli to neuděláte, zápach bude nesnesitelný a vzduch velmi těžký.

Voňavé německé aviváže za skvělou cenu až k vám domů

V posledních letech se stále více spotřebitelů zaměřuje na kvalitu a udržitelnost produktů pro domácnost, včetně aviváží. Mezi zeměmi, které jsou známé vysokou kvalitou svých výrobků, zaujímá Německo přední místo. Německé aviváže se stávají populární volbou nejen pro jejich kvalitu, ale také pro výhodné ceny a rychlost doručení. V tomto článku se podíváme na důvody, proč byste měli zvážit nákup německých aviváží.

Pravidelná výměna povlečení je základem čisté postele

Ten nejdokonalejší domov může být klidně plný špíny. Nemůže za to laxnost žen, ale jejich neznalost. Tím nejšpinavějším místem překvapivě není ani kuchyně, ani toaleta, ani koupelna, ale ložnice. A to tam, kde se člověk zdržuje osm hodin denně, někdy i více. Tím místem je postel. Pokud české hospodyňky něco zanedbávají, je to právě výměna ložního prádla. Člověku může být klidně nevolno Co vše se může nacházet v posteli kromě vás, vašeho partnera, popřípadě zvířecího miláčka nebo vašich dětí? Rozhodně to nejsou jenom roztoči, ti vás určitě napadli jako první.

Sušení prádla v zimě bude díky několika tipům efektivnější

Správné sušení prádla v zimě v bytě zahrnuje kombinaci správných technik a využití dostupných prostředků. Větrání, umístění sušičky, používání absorbentů vlhkosti, rozložení prádla a údržba sušičky jsou klíčovými faktory pro efektivní sušení, které zajišťuje čisté, čerstvé a rychle schnoucí prádlo. Záleží pouze na tom, jak sušíte prádlo ve svém domově. Správné větrání a optimální umístění V zimních měsících je správné sušení prádla v bytě klíčové pro udržení optimálního vlhkostního prostředí. Větrejte místnost pravidelně, aby se zabránilo hromadění vlhkosti. Umístěte sušičku nebo sušící stojan poblíž zdrojů tepla, například radiátoru, aby se zvýšila účinnost sušení.

Myčku na nádobí můžeme využívat efektivněji a úsporněji

Mytí nádobí v myčce je nejen pohodlné, ale může být i efektivní z hlediska spotřeby vody a energie. Existuje několik tipů, jak využít myčku co nejefektivněji a přitom šetřit peníze. Nejde o nic složitého, takže to zvládnete velmi jednoduše zařadit do své každodenní rutiny. Stačí si zvyknout na pár malých zvyků a uvidíte, že vaše spotřeba elektřiny i vody bude mnohem nižší. Náplň myčky na nádobí Naplnění myčky je klíčem k úspěchu. Snažte se myčku zapínat až poté, co je plně naložená. Poloprázdná myčka znamená zbytečné použití vody a energie.