„Když opouštím byt, dám na kliku kousek alobalu.“ Hliníková fólie může odradit zloděje od vloupání

Když odcházím z bytu, je beru jeho zabezpečení jako rutinu. Zkontroluji že jsou vypnuté spotřebiče, že jsou zavřená okna, že mám při zabouchnutí dveří v ruce klíče a že opravdu zamykám na dva západy. Toto asi dělá při odchodu každý. Já ale přidávám ještě jednu věc. Vždy mám v ruce kousek alobalu, který používám na kliku dveří. Zní to možná zvláštně, ale může to být funkční způsob, jak odradit zloděje. Každý zloděj má svou sestavu triků a technik, jak se přiblížit k potenciální kořisti a nepozorovaně ji okrádat. Nicméně my, vlastníci domů a bytů, nemusíme jen tak pasivně přihlížet.

Konvici vyčistí od vodního kamene kyselina citronová nebo jedlá soda

Den bez kávy, nebo alespoň čaje si asi nedovede představit nikdo z nás. Tím spíše pokud by mělo jít o den pracovní, ve kterém jsou na nás kladeny různé nároky. A když dojde na přípravu některého z oblíbených horkých nápojů, většina Čechů stále ještě sáhne po rychlovarné konvici. Tenhle jednoduchý přístroj už zachránil nejedno ráno. Ale čas od času je třeba zamyslet se také nad jeho údržbou, jinak hrozí, že si budete muset koupit novou konvici. A špatná údržba má i svá zdravotní rizika. Ta vás budou trápit zejména v případě, že používáte společnou konvici v práci.

Kopr pomůže ochránit potraviny ve spíži před nálety molů

Lidé v dřívějších dobách používali různé bylinky pro zajištění ochrany domácnosti a jako prostředky lidového léčitelství. V současnosti jistě nikdo nemá potřebu odhánět zlé síly pomocí bylin, na druhou stranu odehnat nezvané hosty jistě ano. Řeč je o potravinových molech, kteří se dostávají do spíže nebo do skříněk s potravinami, kde likvidují zásoby. Není snadné se těchto vetřelců zbavit, přesto existují druhy rostlin, které nesnesou, například obyčejný kopr. Kopr nejen v kuchyni Nechybí na žádné zahrádce, protože se používá nejen při vaření, ale také při zavařování nebo jako lék při bolestech hlavy a dýchacích obtížích.