Young Beautiful Hipster Couple Hiking Mountains Winter Vacation Traveling Man Woman Love View From Back

Zima láká k cestování na mnoho oblíbených i méně tradičních míst

Zima může být magickým obdobím pro cestování, ať už preferujete sněženky na horách, procházky v zimním lese nebo relaxaci u krbu v horském chaloupce. Pokud hledáte inspiraci na zimní výlety, zde je přehled atraktivních zimních destinací, které stojí za návštěvu:

1. Alpy, Francie

Francouzské Alpy jsou jednou z nejprestižnějších destinací pro lyžaře na světě. Můžete si vybrat z mnoha lyžařských středisek, jako je Chamonix, Courchevel a Val d’Isère. Alpy nabízejí perfektní podmínky pro zimní sporty a krásné horské scenérie.

2. Laponsko, Finsko

Laponsko v severním Finsku je destinací, kde můžete zažít pravou zimní pohádku. Tato oblast je ideální pro pozorování polární záře, jízdu na saních tažených soby, procházky na sněžnicích a relaxaci v horkých pramenech. Navštivte Santa Claus Village a ochutnejte tradiční finskou kuchyni.

3. Jasper National Park, Kanada

Jasper National Park v kanadských Skalnatých horách je zimním rájem pro milovníky přírody. Můžete si užít lyžování na svazích Marmot Basin, procházky po zasněžených trasách a pozorování divoké zvěře. Park nabízí také možnost pozorovat záři boreální.

4. Hokkaido, Japonsko

Hokkaido na severu Japonska je známé pro své fantastické sněhové podmínky a skvělá lyžařská střediska, jako je Niseko. Můžete také navštívit termální lázně a ochutnat tradiční japonskou kuchyni.

5. Island

Island je jedinečnou zimní destinací s nádhernými ledovci, gejzíry a vulkány. Zimu můžete strávit pozorováním polární záře, procházkami po ledovcích a relaxací v termálních pramenech.

Vestrahorn
Zdroj obrázku: Freepik

6. Jižní Norsko

Jižní Norsko nabízí krásné fjordy a ideální podmínky pro lyžování. Navštivte místa jako Geilo nebo Lillehammer a vychutnejte si zimní sporty a malebnou norskou krajinu.

7. Jižní Island, Nový Zéland

Jižní Island Nového Zélandu je domovem fantastických ledovců, jezer a hor. Můžete si užít lyžování na svazích Queenstown nebo procházky po národním parku Fiordland.

8. Dolomity, Itálie

Dolomity v severní Itálii jsou známé svými dramatickými skalnatými horami a fantastickými lyžařskými tratěmi. Můžete také navštívit malebná horská města, jako je Cortina d’Ampezzo.

9. Jižní Korea

Jižní Korea má skvělá lyžařská střediska, jako je Yongpyong nebo Alpensia, která byla využita během Zimních olympijských her 2018. Můžete také ochutnat tradiční korejskou kuchyni a navštívit historická místa.

10. Švédsko

Švédsko nabízí zimní kouzlo a možnosti pro výlety na sněžnicích, jízdu na saních tažených soby a procházky po zasněžených lesích. Stockholm je také krásným městem k návštěvě během vánočního trhu.

Toto jsou pouze některé z mnoha atraktivních zimních destinací po celém světě. Nezapomeňte si před cestováním zkontrolovat aktuální cestovní podmínky a počasí, abyste mohli svůj zimní výlet plánovat bezpečně a s radostí.

Zdroj: https://travel.usnews.com/rankings/best-winter-vacations/