Female Meditating Indoor Portrait

Nepříjemné pachy v domácnosti mohou být minulostí díky několika trikům

Nepříjemné pachy mohou být obtěžující a ovlivnit celkovou atmosféru v domácnosti. Můžou pocházet z různých zdrojů, jako jsou vaření, zvířata, kouření, vlhkost, nebo prostě nečistoty, a mohou být náročné na odstranění. V tomto článku se podíváme na několik efektivních způsobů, jak se zbavit nepříjemných vůní a udržet váš domov svěžím a příjemným.

 1. Větrání: Nejjednodušším způsobem, jak se zbavit nepříjemných pachů, je pravidelné větrání. Otevřete okna a nechte čerstvý vzduch proudit do místnosti. Tím se odstraní stávající pachy a obnoví se vzduchová kvalita.

 2. Užití vůní: Využijte přírodní vůně, jako jsou vonné svíčky, esenciální oleje nebo vůně do difuzérů. Levandule, citrusové plody a eukalyptus jsou jen některé z vůní, které mohou pomoci překrýt nepříjemné pachy a vytvořit příjemnou atmosféru.

 3. Aktivní uhlí: Aktivní uhlí je známé svými absorpčními vlastnostmi a může být vynikajícím způsobem, jak eliminovat pachy. Stačí umístit aktivní uhlí v malých sáčcích nebo nádobách do místnosti, kde se pachy vyskytují, a nechat ho působit.

 4. Bylinky a květiny: Některé bylinky a květiny mají přirozené odstraňovací vlastnosti pachů. Pokuste se umístit několik květin do místnosti nebo si vytvořte vlastní bylinný provoněný dekor.

 5. Očistěte a dezinfikujte: Nepříjemné pachy mohou být spojeny s nečistotami a bakteriemi. Pravidelné čištění a dezinfekce domácnosti může pomoci eliminovat pachy a udržet prostor čistým.

  Portrait Beautiful Housewife Cleaning Dust With Protective Yellow Gloves Woman Happy Cleaning Concept
  Zdroj obrázku: Freepik
 6. Užití octa: Ocet je dalším užitečným nástrojem pro odstranění pachů. Smíchejte vodu a ocet v poměru 1:1 a rozprašovačem rozprašujte tuto směs do vzduchu nebo na povrchy, kde se pachy nacházejí. Ocet může absorbovat nepříjemné pachy.

 7. Odstranění zdroje pachu: Pokud víte, odkud přesně nepříjemný pach pochází, pokuste se ho odstranit. Například pokud jde o pach z odpadkového koše, vyprázdněte ho a použijte pytlíky s aktivním uhlím nebo dezinfekčními sáčky.

 8. Výměna filtrů: Pokud máte v domě klimatizační jednotku nebo ventilaci s filtry, pravidelně je měňte. Čisté filtry pomohou odstraňovat pachy z vzduchu.

 9. Kouření a zvířata: Pokud máte v domácnosti kuřáka nebo zvířata, buďte si vědomi, že tyto faktory mohou přispívat k nepříjemným pachům. Uvažujte o vyhrazených prostorách pro kuřáky nebo o větrání, pokud to jde.

 10. Profesionální čištění: V případě, že se nepříjemné pachy nezdaří odstranit pomocí výše uvedených metod, může být nezbytné využít služeb profesionálního čištění. Profesionální čištění může odstranit pachy z hlubších vrstev materiálů a povrchů.

Odstranění nepříjemných pachů v domácnosti může být náročné, ale s použitím správných postupů a nástrojů je to zvládnutelné. Udržování čistého a svěžího prostoru má pozitivní vliv na vaše zdraví a celkovou pohodu, takže stojí za to vynaložit nějaké úsilí.

Zdroj: https://www.puroclean.com/blog/odor-removal-in-your-home/