Season's Greetings! (2015)

Udělejte si Nový rok dle svých představ a hlavně buďte pozitivní a s dobrou náladou

Znáte rčení, že „Jak na Nový rok, tak po celý rok“? Proto bychom měli na Nový rok dělat jen to, co nás baví, být spolu s rodinou a v žádném případě nesmutnit, nebo nemít špatnou náladu.

By: Marina del Castell

Pokud jste ve společnosti své rodiny, vyhněte se hádkám i dlouhému vyspávání. To by vás totiž poté mohlo doprovázet skutečně v průběhu příštího roku. Také se snažte na Nový rok neutrácet, naopak snažte se něco ušetřit, aby se vám finančně v roce 2017 dařilo.

Co jíst na Nový rok

Tradicí je udělat si na Nový rok čočku na kyselo, nebo čočkovou polévku. Podle toho, kolik zrnek čočky si dopřejete, budete mít dle přísloví peněz v příštím roce. Ještě umocnit dávku peněz můžete tím, že na polévce budou plavat mastná očka, kolečka. Už naše babičky přidávali do polévky omastek, aby bylo mastných oček co nejvíce.

Vstaňte brzy – ranní ptáče, dál doskáče

Také se vyhněte dlouhému vyspávání, abyste v příštím roce ráno nezaspávali a dobře se vám vstávalo. Snažte se probudit s dobrou náladou, i kdybyste si ji měli uměle navodit. Co nejvíce se usmívejte a snažte se svět, události vnímat pozitivně. S dobrou náladou jde všechno lépe, tak se snažte ji mít, aby se vám v příštím roce nevyhýbala.

Je příhodné udělat si Novoroční výlet nebo procházku a vyvětrat se po přejídání během vánočních svátků. Procházka vám prospěje a navodí hezkou atmosféru svátečního dne. Navíc utuží vztahy ať už s dětmi, nebo partnerem či partnerkou.

Neváhejte a Nový rok si užijte co nejvíc. Pokud přísloví, že jak na Nový rok, tak po celý rok platí, šťastně strávený první den roku 2017 by se vám mohl velmi dobře vyplatit.