
Problémy s lámavostí vlasů ženy neřeší jen u kadeřnice, zjistily že vše začíná v kuchyních
Jemné vlasy mohou mít příčinu v genetice, ale jejich stav může ovlivnit také mnoho faktorů souvisejících se zdravím, stravou a životním stylem. Co dělat, aby vaše vlasy měly pevnější strukturu a tolik se nelámaly? Poradíme vám jak na to!
Příčina nemusí být jen jedna
Ve vlasech se odráží celý náš životní styl i změny, které se s vaším dělem dějí. Proto za lámavými vlasy mohou stát jak hormonální změny, tak i zhoršený zdravotní stav, nedostatek vitamínů a minerálů. Stresový hormon kortizol může mít velmi negativní vliv na stav vašich vlasů. Chcete-li snížit jeho dopad, zaměřte se na zklidnění těla například pomocí jógy a správného dýchání. Klíčový je dostatek spánku, pomůže i pravidelné cvičení a konzumace potravin bohatých na hořčík.

Otevřete dveře změnám
Prvním krokem je povětšinou změna jídelníčku. Ujistěte se, že vaše strava je bohatá na bílkoviny. Jezte vejce, mléčné výrobky, libové maso a luštěniny. Nezapomeňte také na potraviny bohaté na železo, jako je špenát, fazole, čočka a mořské plody. Vitamíny by měly ve stravě hrát také důležitou roli. Dopřejte si dostatek potravin, které vám zajistí přísun:
- vitaminů skupiny B,
- vitamínu C,
- omega-3 mastných kyselin.

Jak je to s těmi vitaminy
Klíčový význam pro stav vlasů má biotin, jehož nedostatek se může projevit právě ztrátou vlasů. Jeho zdrojem jsou sladké brambory, ryby a ořechy. Dostatečné množství vitaminu C se také vyplatí nepodceňovat, jelikož jako antioxidant chrání vlasové cibulky před poškozením. Vědecký výzkum také prokázal, že omega-3 mastné kyseliny mají obrovský vliv na růst vlasů. Najdete je v mastných rybách a rostlinných olejích.
Péče na druhou!
Není divu, že vlasům škodí i to, jak s nimi zacházíme. Začíná to již s mytím vlasů, u kterého by neměla být použita horká voda. Vysoušení by mělo být pozvolné, aby se vlasy nepoškodily horkým vzduchem nebo násilným rozčesáváním. Usínání s mokrým vlasy zase jen vede k jejich většímu lámání.