2956

Chloupků na obličeji se můžeme zbavit pěti jednoduchými způsoby

Žádná žena nechce mít na obličeji nevzhledné chloupky. Naštěstí se jich můžete snadno zbavit, abyste měly znovu krásný a hladký obličej. Představíme vám pět klasických i alternativních metod, které vás zbaví všech chloupků. Nakonec je pouze na vás, kterou z nich využijete ve svém každodenním životě. Následující metody jsou ideální nejen pro obličej, ale na tuto malou plochu fungují skvěle.

Pinzeta

Tato kovová pomůcka je velmi přesná a přináší dlouhodobé výsledky. Musíte jen počítat s malou bolestí a dlouhou dobou, kterou vám tato metoda zabere. Na druhou stranu se nemusíte zabývat odstraňováním chloupků příliš často. Velkou nevýhodou je čas, který strávíte při jejich odstraňování, protože je to velmi pomalá metoda.

Depilační krémy

Tyto krémy jsou velmi rychlé a bezbolestné. Navíc je najdete prakticky v každé drogerii. Bohužel mnoho žen zaznamenalo alergické reakce nebo podráždění pokožky. Z tohoto důvodu byste je měly nejdříve vyzkoušet na malé části pokožky na místě, které není vidět.

26029
Zdroj obrázku: Freepik

Vosk

Obrovskou výhodou je fakt, že výsledky vydrží až 4 týdny. Horký i studený vosk dokáže vytáhnout i kořínky, a proto si užijete výsledky po dlouhou dobu. Na druhou stranu je to stejný důvod, proč je tato metoda velmi bolestivá. Navíc vám může podráždit pokožku i na několik dnů.

Laserová pistole

Na trhu najdete produkty s laserovými paprsky, které vám poskytnou klid až na 12 měsíců. Musíte jen počítat s vyšší cenou produktu. Navíc laser funguje jen na ženy, které mají světlou pokožku a tmavé chloupky. Pro snědou pleť a světlé chloupky se vůbec nehodí a ochlupení vám neodstraní.

Bělení

Poslední možností je bělení chloupků. Sice je touto metodou neodstraníte, ale nebudou vidět. Velkou výhodou je, že je bezbolestné a velmi rychlé. U některých typů pokožky navíc může způsobit podráždění. Chloupky vám neodstraní, ale nebudou prakticky vidět.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-remove-facial-hair