Woman Spraying Air Freshener Room

Domácí osvěžovač či vonné tyčinky naplní domov oblíbenou vůní a vyženou nepříjemný zápach

Běžný osvěžovač vzduchu, který zakoupíte v obchodě, obsahuje obvykle mnoho škodlivých látek, které ve svém domově rozhodně nechcete. Zejména pokud máte malé děti, měli byste uvažovat nad produkty, které si přinášíte z obchodu domů. Z tohoto důvodu je mnohem lepší se zaměřit na domácí výrobu, protože není vůbec složitá, a přitom můžete získat nádhernou vůni bez zbytečné chemie.

Co si můžete doma vyrobit?

Existuje mnoho možností, ze kterých můžete vybírat. Při výrobě domácího osvěžovače máte velkou výhodu v tom, že si sami zvolíte vůně, které vám vyhovují nejvíce a máte je skutečně rádi. Vyrobit si můžete svíčky, které jsou na přípravu trochu složitější a musíte si na ně zakoupit vosk a knoty. Dnes se podíváme na něco mnohem jednoduššího. Jde o vonný sprej a tyčinky. Obojí je velmi účinné a bude vonět přesně tak, jak si sami budete přát.

Zdroj obrázku: Freepik

Příjemný sprej

Do atomizéru (lahve s pumpičkou) nalijte sklenici vlažné převařené vody. Přidejte čajovou lžičku jedlé sody a 15 kapek esenciálního oleje, např. citronu. Esenciální olej můžete zakoupit v bylinkářství, lékárně nebo drogerii. Láhev uzavřete a protřepávejte, dokud se tekutina dokonale nespojí dohromady. Postříkejte místnost, abyste se zbavili nepříjemného zápachu, který rychle vystřídá krásná vůně.

Vonné tyčinky

Do malé vázy nalijte 15 ml převařené vody, přidejte lžičku vodky, lžičku jedlé sody a 15 kapek esenciálního oleje podle vlastního výběru. Nádherně bude vonět například oregano. Vše důkladně promíchejte a vložte do vázy tři ratanové tyčinky, které snadno zakoupíte v bio obchodech. Dejte vázu do koupelny nebo jiné místnosti, kterou chcete provonět. Vidíte, že příprava je velmi jednoduchá, levná a máte záruku, že se v osvěžovači nenachází žádné chemikálie, které doma mít nechcete a které mohou mít negativní vliv na vaše zdraví.

Zdroj: https://www.theprairiehomestead.com/2013/06/homemade-air-fresheners.html