Emotional Woman Cleaning Service Lifestyle Rubber Gloves High Quality Photo

Netravte úklidem celý den, s dobrým plánem bude hotovo raz dva

Mnoho z nás se často ocitne v situaci, kdy máme omezený čas a potřebujeme rychle uklidit místnost nebo celý byt. Jak toho dosáhnout co nejrychleji a efektivně? V tomto článku vám představíme několik tipů a triků, které vám pomohou uklidit rychle a efektivně.

 1. Plánování je klíčem: Nejprve si udělejte krátký plán toho, co budete uklízet. Zjistěte, které místnosti nebo oblasti vyžadují pozornost, a určete si prioritu. Mějte na paměti, že rychlý úklid bude vyžadovat jistý stupeň kompromisu, takže zaměřte svou pozornost na nejdůležitější oblasti.

 2. Zbavte se nepotřebného: Než začnete uklízet, prohlédněte si místnost a zbavte se všeho, co tam nepatří. To zahrnuje nepotřebné papíry, předměty, které nepoužíváte, a nepořádek na površích. Rychlejší úklid bude jednodušší, pokud budete mít méně věcí na pracovní ploše.

 3. Sbírejte vše do jedné nádoby: Mějte při ruce jednu nádobu nebo koš na odpadky, do které budete sbírat všechny věci, které patří na své místo. Tím se vyhnete zbytečnému chodit sem a tam, abyste každý předmět uložili zpět na své místo.

 4. Použijte vhodné nástroje: Mít správné nástroje na úklid je klíčové pro rychlou a efektivní práci. Mikrovlákenné utěrky jsou skvělé pro rychlé utírání prachu a povrchů. Vysavač s různými nástavci vám usnadní čištění podlah a koberců. Mop s výměnnými hadříky je také užitečný pro rychlý úklid podlah.

 5. Pracujte zhora dolů: Při úklidu místnosti pracujte zhora dolů. Začněte od stropu a světelných zdrojů a postupujte směrem dolů k podlaze. Tím se vyhnete tomu, že byste museli znovu čistit stejnou plochu.

  Housewife Woking Home Lady Blue Shirt Woman Clean Mirror
  Zdroj obrázku: Freepik
 6. Nechte čisticí prostředky působit: Pokud používáte čisticí prostředky na odstranění skvrn nebo znečištění, nechte je působit několik minut, než je utřete. To vám usnadní práci a uspoří čas.

 7. Dejte si limit: Nastavte si časový limit pro každou místnost nebo oblast, kterou chcete uklidit. To vám pomůže udržet se v režimu a nepropadat se do nadměrného perfekcionismu. Přestože rychlý úklid nemusí být dokonalý, je lepší mít uklizeno alespoň částečně než vůbec.

 8. Zapojte rodinu nebo spolubydlící: Pokud nejste jedinými obyvateli domácnosti, zapojte do úklidu i ostatní členy rodiny nebo spolubydlící. Rozdělení práce může zrychlit proces a usnadnit vám ho.

 9. Uklídejte pravidelně: Pokud uklízíte pravidelně a udržujete si pořádek, nebudete potřebovat tak často provádět rychlý úklid. Pravidelný úklid udrží váš domov čistý a uspoří vám čas a energii na velký úklid.

 10. Dejte si čas na relaxaci: Po rychlém úklidu si dejte čas na relaxaci a odpočinek. Váš domov bude čistý a vy budete moci ocenit výsledek svého úsilí.

Rychlý úklid nemusí být zase tak složitý, pokud si stanovíte prioritní úkoly a použijete správné nástroje a techniky. S těmito tipy a triky můžete mít uklizeno během krátké doby a mít více času na věci, které vám opravdu záleží.

Zdroj: https://blog.nationwide.com/home/home-maintenance/how-to-clean-house-fast/