Portrait Young Woman Smiling

Pleť má v zimě specifické potřeby. Neobejde se bez dostatečné hydratace a ochrany

S příchodem zimy se mění nejen naše oblečení, ale i péče o pleť vyžaduje zvláštní pozornost. Chladné počasí, vítr a suchý vzduch mohou pokožku výrazně ovlivnit. Abychom si udrželi zdravou a hydratovanou pleť i v zimě, je důležité dodržovat několik klíčových kroků. V mrazivém počasí musíte své pleti věnovat mnohem více pozornosti. Řekneme vám, co byste měli dělat každý den.

Hydratace je základ

V zimě je hydratace pleti klíčová. Chladný vzduch a vytápění v místnostech mohou pokožku vysušit. Používejte kvalitní hydratační krém, který bude obsahovat látky jako hyaluronová kyselina nebo glycerin. Pravidelné hydratační masky či séra dodají pleti potřebné látky a zabraňují suchu a popraskání. Mnoho masek si můžete připravit i doma z běžných surovin.

Ochrana proti UV záření i v zimě

I když slunce nemá takovou intenzitu jako v létě, UV záření může pokožku v zimě stále poškozovat. Používejte krémy s UV ochranou i v zimě, a to zejména na obličej a ruce. Sluneční paprsky mohou způsobit vrásky a pigmentové skvrny, a proto je prevence prostřednictvím ochrany před sluncem klíčová.

Close Up Portrait Attractive Woman With Clay Mask Face Bathroom
Zdroj obrázku: Freepik

Jemné čištění a odstranění odumřelé pokožky

Zimní péče o pleť zahrnuje i jemné čištění a pravidelný peeling. Zvolte jemné čistící přípravky, které odstraní nečistoty a make-up, aniž by pokožku vysušily. Peeling by měl být součástí rutiny, ale s mírou – jednou až dvakrát týdně. Pomůže odstranit odumřelé buňky a podpoří obnovu pleti. Dokonce i peeling si můžete připravit doma z běžných produktů a nemusíte za něj utrácet peníze.

Vyhýbejte se horkým sprchám

Horké sprchy mohou pleti ublížit, zvláště v zimě, kdy je pokožka náchylnější k vysoušení. Volte spíše teplé sprchy a pokud možno, dopřejte pleti chvíli na vzduchu před aplikací hydratačního krému. Kromě vnější péče je důležitá i vnitřní – zdravá strava plná vitamínů a minerálů přispívá k celkovému zdraví pleti. Nezapomínejte proto jíst dost ovoce a zeleniny, ale také libové maso.

Zdroj: https://www.everydayhealth.com/skin-and-beauty/top-tips-for-healthy-winter-skin.aspx