Beautiful Flowers Pots Terrace Cafe

Rostliny na balkoně jsou vystaveny extrémním podmínkám. Při správné péči ale budou spokojené

Horké dny jsou náročné nejen pro lidi nebo zvířata, ale také pro rostliny, i když to na první pohled nemusí být vůbec patrné. Ty, které pěstujeme na balkoně nebo terase a jsou na jižní straně, budou trpět nejvíce. Proto je potřeba jim zajistit dostatek vláhy, aby se jim dobře dařilo. Během horkých dní jim věnujte větší pozornost a zkuste vymyslet triky, kterými jim zajistíte dostatek vody, a přitom je nebudete muset zalévat.

Zahradní rostliny je potřeba mulčovat

Pro zahradní rostliny toho můžete udělat hodně, pokud chcete, aby se jim dařilo i v horkých letních dnech. Nestačí je pouze více zalévat, ale také pravidelně mulčovat, aby měly dostatek živin. Rostliny byste měli zalévat hlavně brzy ráno nebo později večer, kdy už slunce nemá skoro žádnou sílu. Přes den to nedělejte. Pro zvýšení vlhkosti můžete kolem rostlin dát oblázky a trochu vody.

Nezapomínejte na to, že rostliny nesmíte zalévat na listy, ale dejte vodu přímo kořenům, které si pak odeberou určité množství, které zrovna potřebují. Voda nesmí být příliš studená ani horká. Nikdy rostlinám nedávejte vodu z kohoutku, ale nechte ji odstát. Dalším stavebním kamenem spokojené rostliny je mulčování. To ochrání kořenový systém před paprsky a rostlině se bude o to více dařit.

Zdroj obrázku: Freepik

Co ještě rostliny potřebují?

Některé rostliny je pak potřeba před sluncem chránit. Můžete k tomu použít agrotextilii, kterou koupíte v obchodech. Jestliže máte rostliny na balkoně nebo terase, vyplatí se je uklidit domů, protože jim tam bude mnohem příjemněji. Rostliny pak milují kropení listů, ale nesmíte je kropit tak, aby se pod nánosy vody propadaly. Kropení vyžadují pouze některé druhy rostlin.

U rostlin pravidelně odstraňujte nejen žluté nebo nemocné listy, ale také odkvetlá květenství, která mohou rostlinu oslabovat. Pravidelně je hnojte a můžete si být jistí, že přežijí i takto náročné podmínky. Horké dny ale nejsou zase tolik často, takže se o svou okrasnou zahradu bát nemusíte.

Zdroj: https://www.confident-group.com/blog/how-to-protect-your-balcony-garden-in-summer/